Aktuality

04.12.2018 01:00

Změny na Ministerstvu obrany České republiky

(red), www.army.cz Změny na Ministerstvu obrany České republiky
Na konci listopadu schválila vláda České republiky návrh na systemizaci služebních a pracovních míst od 1. ledna 2019. Změny se týkají také resortu Ministerstva obrany, na kterém bude zrušena Sekce právní, kterou nahradí Legislativní a právní odbor přímo podřízený ministrovi obrany Lubomíru Metnarovi.
Počet sekcí v resortu, kterých je sedm, se ale nezmění. Vznikne nová Sekce správy a řízeníorganizací, pod kterou bude mj. spadat odbor řízení organizací, který spravuje státní podniky a příspěvkové organizace, a odbor pro válečné veterány, který je v současnosti podřízen zanikající Sekci právní.
„V rámci systemizace přistoupíme na ministerstvu obrany pouze k dílčím změnám a počet náměstků zůstane nezměněn. Důležité je, že snížení počtu míst neohrozí řádný výkon resortních agend a přitom by mělo přispět k zefektivnění výkonu jednotlivých činností,“ komentoval ministr Lubomír Metnar připravované změny.
V resortu MO se počítá se zrušením celkem 50 systemizovaných míst, z čehož 44 míst spadá přímo pod ministerský úřad. Na místa náměstka nově vznikající Sekce správy a řízení organizací a ředitele Legislativního a právního odboru ministerstva obrany budou vypsána výběrová řízení.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama