Aktuality

15.03.2019 01:00

Změna ve vedení Aera Vodochody

(red), www.pentainvestments.com Změna ve vedení Aera Vodochody
Investiční skupina Penta Investments oznámila, že dosavadní president a předseda představenstva společnosti Aera Vodochody Aerospace, Giuseppe Giordo, odchází ze společnosti po dohodě s akcionářem, Giuseppe Giordo, který přišel z italské skupiny Leonardo Finmeccanica, z ředitelské funkce firmy Alenia, opouští místo v Aeru Vodochody po třech letech.
Vedení společnosti Aero Vodochody se nově ujímá Dieter John, který v minulosti působil na vrcholných pozicích společností Airbus Group, Bombardier Transportation Group nebo Eurocopter Group.
Za vedení Giuseppeho Giorda firma prošla první fází strategické transformace, kdy se zaměřila na vojenskou výrobu a vrátila se k vývoji a výrobě vlastního letadla L-39NG. Jak uvedl investiční manažer skupiny Penta pro Aero Vodochody Marek Šmrha, Giuseppe Giordo úspěšně uvedl L-39NG na mezinárodní letecký trh a bylo možné tak v roce 2019 rozběhnout sériovou výrobu pro první dodávky v roce 2020.
Skupina Penta je majitelem firmy dvanáct let a Dieter John je čtvrtým ředitelem za dobu této poslední éry. Jeho úkolem je pokračovat v definované strategii rozvoje firmy a zejména v efektivní sériové výrobě nového letounu.
Investiční skupina Penta je středoevropská byla založena v roce 1994 a působí zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu, médiích a v realitním developmentu. Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě a Varšavě.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama