Aktuality

21.02.2018 01:00

Změna termínu přistání "Naganského expresu" v muzeu

(red), www.museum-kunovice.cz Změna termínu přistání "Naganského expresu" v muzeu
Dokončení Velkého přeletu se nakonec neuskuteční v původně plánovaný termín přesunu letounu Tupolev TU-154M (OK-BYZ) "Naganský expres" 23. a 24.února 2018, ale je z technických důvodů posunut o týden na sobotu 3.března 2018. Termín už je podle kunovických muzejníků pevný a neměl by se měnit. 
Vzhledem k nedostatečným mrazům a měkkému podloží je zpracováno několik variant přesunu včetně kombinované varianty, která počítá s použitím kolové techniky přepravce Velkého přeletu společnosti Universal Transport a použití těžké pásové techniky, kterou disponuje stavební společnost Drive Stone. Společnost Drive Stone tuto techniku včetně obsluhy poskytne v rámci partnerství v projektu Velký přelet a pomůže s "terénní - offroadovou" částí přesunu.
 
Při měkkém podloží bude kombinovaný přesun probíhat ve třech fázích:
 
Fáze 1)
Přesun po zpevněných asfaltových plochách v areálu aeroklubu až po vjezd do muzea
Délka přesunu 250 m, Universal Transport, těžká kolová technika
 
Fáze 2)
Terénní přesun přes nezpevněné plochy muzea až po nové zpevněné stání
Délka přesunu 200 m, Drive Stone, těžká pásová technika a mechanizace
 
Fáze 3)
Finální umístění na zpevněné stání
Délka přesunu 20 m, Drive Stone + Universal Transport
 
Celý realizační tým kunovického muzea se shodl, že díky letošní nečekaně mírné zimě teď přichází stojí asi ta nejnáročnější fáze celého projektu. A teď je důležité nic nepodcenit.
Po umístění letounu na zpevněné stání budou v muzeu probíhat zemní práce (úprava terénu), uzavření areálu novým oplocením a činnost spojená s novým rozmístěním exponátů v rozšířeném areálu muzea, tak aby mohlo být muzeum otevřeno v každoročním termínu 1.dubna 2018. Na samotném tupolevu budou i nadále probíhat dokončovací práce spočívající v připojení vnějších částí křídel, nýtování přechodových krytů a dodělávky exteriéru i interiéru. 
Další práce čeká muzejníky s umístěním vstupních a výstupních schodů a vytvoření zázemí u tohoto letadla. Po otevření muzea si návštěvníci budou moci letoun prohlédnout a "ošahat", ale zatím jen zvenčí. Pracovat se, ale bude na dokončení montáže letounu, tak aby byl zpřístupněn i jeho interiér pro veřejnost co nejdříve a to už během letošní muzejní sezony 2018.
Více na stránkách kunovického muzea www.museum-kunovice.cz
 
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama