Aktuality

31.07.2018 01:00

Zemědělci v Dubaji

(red), www.bestcg.com Zemědělci v Dubaji
Společnosti Emirates Flight Catering staví v Dubaji největší vertikální zemědělské zařízení na světě. Firma patří k největším světovým poskytovatelům palubních cateringových služeb, a spolu s provozovatelem vertikálních farem Crop One Holdings, Inc., investují 887,5 milionu korun do vybudování největšího vertikálního zemědělského zařízení na světě nedaleko Mezinárodního letiště Al Maktoum v Dubaji.
Po dokončení bude vertikální zemědělské zařízení pokrývat pouze 12 tisíc čtverečních metrů, ale svou úrodou bude ekvivalentní k přibližně 3 640 000 čtverečním metrům zemědělské půdy. Při plné úrodě dosáhne denní sklizeň až 2 700 kilogramů kvalitní listové zeleniny bez pesticidů a herbicidů, přičemž bude potřeba o 99 procent méně vody, než kdyby se využívalo venkovní pole. Zahájení stavby vertikální farmy je plánováno na začátek listopadu 2018 a bude trvat přibližně jeden rok. Očekává se, že první produkty budou dodány zákazníkům společnosti Emirates Flight Catering již v prosinci 2019.
Společnost Emirates Flight Catering je jedním z největších světových poskytovatelů palubních cateringových služeb a je partnerem více než 105 společností, jež s Emirates spolupracují, a dalších firem, včetně vládních uskupení Spojených arabských emirátů. Každý den připravuje v průměru 225 000 pokrmů. Společnost Crop One Holdings, Inc., sídlící v kalifornském San Mateu a zaměřující se na vertikální farming je holdingem, který zastřešuje dvě dceřiné společnosti FreshBox Farms, Millis v americkém Massachusetts a joint venture projekt se společností Emirates Flight Catering.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama