Aktuality

06.03.2018 01:00

Zakladatel firmy Kiwi.com získal titul EY Začínající podnikatel roku 2017

(red), www.bestcg.com Zakladatel firmy Kiwi.com získal titul EY Začínající podnikatel roku 2017
Zakladatel společnosti Kiwi.com, která je celosvětový online vyhledávač a prodejce letenek a služeb pro cestovatele, vyhrál prestižní ocenění EY Začínající podnikatel roku 2017 v České republice. Oliver Dlouhý byl i jedním z pěti celonárodních finalistů a kandidátem na titul EY Podnikatel roku 2017 České republiky. V celorepublikovém finále se umístil na druhém místě a od vítězství ho dělil pouhý jeden bod.
Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO společnosti Kiwi.com, získal titul EY Začínající podnikatel roku 2017 pro Českou republiku, a to díky fenomenálnímu růstu Kiwi.com, které se řadí mezi historicky nejúspěšnější české start-upy s globálním dosahem a zákazníky po celém světě. Obrat společnosti Kiwi.com za posledních pět let vzrostl o patnáct tisíc procent a v roce 2017 dosáhl obratu 17,7 miliard korun.
Společnost EY, globální lídr v oblasti auditorských, daňových, transakčních a poradenských služeb, spustila tuto soutěž s cílem vyznamenat nejúspěšnější a inovativní podnikatele. Ocenění EY Začínající podnikatel roku je udělováno podnikatelům, kteří v době jejich účasti v soutěži nedosáhli věku 30 let, nebo celková doba jejich podnikatelské činnosti nepřesahuje pět let.
„Velmi mě těší získané ocenění EY Začínající podnikatel roku 2017 i umístnění v celonárodním finále soutěže EY Podnikatel roku. Je to velké uznání nejen pro mě, ale i mé kolegy za práci, kterou jsme za posledních 5 let v Kiwi.com odvedli. Když jsem začínal, nikdy jsem si nemyslel, že se z malého týmu rozrosteme na 1 700 zaměstnanců po celém světě. Všechna ocenění, která získáváme, jsou zásluhou týmové práce a úsilí, v níž hraje každý člen důležitou roli,“ řekl Oliver Dlouhý.
Společnost Kiwi.com byla založena jako start-up čtyřiadvacetiletým Oliverem Dlouhým v Brně v roce 2012. Kiwi.com díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování, který se zaměřuje na kombinace letů nespolupracujících aerolinek, vyhledává a sestavuje unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek. Společnost také nabízí záruku navazujících spojení, tzv. Kiwi.com Guarantee. Společnost se stala nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě za rok 2017, když zvítězila v Deloitte Technology Fast 50. V hodnocení Deloitte Technology Fast 500 EMEA Kiwi.com obsadila v konkurenci 500 firem 7. místo. Za poslední 4 roky její tržby vzrostly o 7 165 procent na více než 8,5 miliardy korun (332 milionů eur) v roce 2016. Do první desítky pro Evropu, Blízký východ a Afriku se přitom žádná česká firma ještě nikdy neprobojovala. Společnost Kiwi.com dnes zpracovává na 50 milionů vyhledávání denně a nabízí více než 225 tisíc aktualizovaných cen za minutu, svým uživatelům zároveň zprostředkovává nejlepší nabídky prostřednictvím notifikací a upozornění na cenu.
EY Podnikatel roku (Entrepreneur Of The Year®) je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem. Byla založena společností EY ve Spojených státech amerických v roce 1986. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. Vítěze vybírá nezávislá porota složená především z předcházejících vítězů soutěže. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje již téměř v 60 zemích na šesti kontinentech.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama