Aktuality

05.11.2018 01:00

Začíná Týden vědy a techniky

(red), www.tydenvedy.cz Začíná Týden vědy a techniky
V pondělí 5.listopadu 2018 začíná již osmnáctý ročník největšího vědeckého festivalu Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky, který zmíněná instituce pořádá napříč po celé České republice do 11.listopadu 2018. Týden vědy a techniky AV ČR nabízí bohatý program od přednášek, prohlídek laboratoří, pracovišť Akademie věd České republiky, až po filmová promítání, divadelní představení, výstavy, science show a mnoho dalšího.
Na všechny festivalové akce je vstup zdarma a kompletní program a veškeré další informace jsou na stránkách www.tydenvedy.cz.
Letošním tématem festivalu je období 1918–2018: Století české vědy. Spolu s vědci tak lze objevovat, jak věda vypadala před sto lety při vzniku Československé republiky a jak se vědní obory od té doby vyvinuly.
Během osmnáctého Týdne vědy a techniky AV ČR je připravena spousta aktivit, které zaujmou nejen studenty a vědecké nadšence, ale i širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi. Ty si přijdou na své především o víkendu. Pro návštěvníky bude připravena úniková hra, letos s příznačným názvem Osudové osmičky. Její účastníci si připomenou významné události od počátku Československé republiky, přes mnichovskou dohodu, sametovou revoluci až po vznik České republiky.
Ve spolupráci s Dejvickým divadlem se během Týdne vědy a techniky AV ČR uskuteční představení „CO.MEDIA / Intermediální integrál Martina Myšičky“; pozve si na něj významné hosty, se kterými je připravena debata o populární divadelní hře Elegance molekuly. Představení mohou návštěvníci zhlédnout v pondělí 5. listopadu od 19 hodin v Městské knihovně v Praze v Malém sále. Hostem bude mimo jiné scenárista Petr Zelenka.
Akce během Týdne vědy a techniky AV ČR se nekonají jen v Praze. Po celé ČR se mohou návštěvníci zúčastnit workshopů, poslechnout si přednášky nebo navštívit laboratoře jednotlivých ústavů Akademie věd ČR. Zájemci mohou třeba zajít na Hvězdárnu Prostějov, kde pro ně bude ve středu 7. listopadu připravena přednáška o světelném znečištění, nebo se mohou vydat na sobotní workshopy o lidském těle do brněnského VIDA! Science centra.
 
Kompletní bohatý program najdete na festivalovém webu www.tydenvedy.cz. Vstup na všechny akce je bezplatný, ale většinou je potřeba rezervace.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama