Aktuality

28.08.2019 01:00

Začíná cvičení Ample Strike 2019

(red), www.lznamest.army.cz Začíná cvičení Ample Strike 2019
Ve čtvrtek 29. srpna 2019 začíná na území České republiky mezinárodní taktické cvičení Ample Strike 2019, které potrvá do 20. září 2019. Kromě České republiky se cvičení zúčastní dalších pět zahraničních armád aliančních zemí. Cvičení se tedy účastní Maďarsko, Německo, Slovenská republika, Spojené státy americké, Velká Británie a Česká republika a tak říkajíc hlavní program cvičení se bude odehrávat ve dnech 3. až 11. září 2019.
V letošním roce se zúčastní nižší počet cvičících, než tomu bylo v minulých letech a více než pět set českých vojáků by mělo doplnit 250 příslušníků z armád aliančních zemí.
Cílem cvičení je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek v mnohonárodním prostředí. Nedílnou součástí je také prověření schopností hostitelské země poskytnout podporu zahraničním jednotkám tzv. Host Nation Support.
Piloti si procvičí své schopnosti během doplňování paliva za letu a úkoly přímé letecké podpory.
Vojáci budou využívat vojenský výcvikový prostor Boletice, 22. základnu vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, 21. základnu taktického letectva Čáslav, 26. pluk velení, řízení a průzkumu Stará Boleslav a Správu letiště Pardubice.
Z letecké techniky se kromě českých a maďarských vrtulníků Mi-35/24 a letounů Saab JAS-39 Gripen, zúčastní například německé letouny EF-2000 Typhoon, PA-200 Tornado a PC-6 Pilatus, nebo Aero L-39 Albatros slovenského letectva a Aero L-159 ALCA českého letectva. Účast přislíbily i americké strategické bombardéry B-52 a letoun zajišťující doplňování paliva ve vzduchu KC-135.
Cvičení je plně v gesci Armády České republiky, řídícím prvkem je Velitelství Vzdušných sil a ředitelem letošního ročníku AMSE19 je pplk. Jan Suchý z Velitelství vzdušných sil Armády České republiky. Koordinaci logistického zabezpečení s ostatními složkami Armády České republiky bude mít na starosti 22. základna vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou.
 
Další informace: 
 
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama