Aktuality

30.10.2018 01:00

Z Brna do Bergama

(red), www.brno-airport.cz Z Brna do Bergama
V neděli 28.října 2018 irská letecká společnost Ryanair zahájila pravidelné spojení mezi brněnským mezinárodním letištěm v Tuřanech a italským Milánem, respektive Bergamem. Hned zahajovací let využilo sto sedmdesát jedna cestujících, kteří do Itálie odletěli a v opačném směru přiletělo z Bergama sto devadesát čtyři cestujících. Ryanair tak doplnil stávající pravidelnou linku z Brna na letiště Londýn – Stansted.
„Start linky na Milán Bergamo je skvělou zprávou pro obyvatele a návštěvníky Jihomoravského kraje i sousedních regionů. Je to významný krok naší společné strategie rozšiřovat počty pravidelných linek pro obyvatele a turisty. A jednání o dalších linkách i nadále pokračují,” zdůraznil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.
„Je vynikající, že se novou linku podařilo otevřít ještě v rámci zimního letového řádu, tedy ještě v letošním roce. Vzhledem k tomu, že o nových linkách se vyjednává na jednu až dvě sezóny dopředu, to považuji za mimořádný úspěch našeho týmu s Jihomoravským krajem a městem Brnem,” říká Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.
„Za několik dní to bude právě jeden rok, kdy je Letiště Brno součástí skupiny Accolade. Při vstupu do letiště jsme slíbili, že na něj v prvé řadě přivedeme nové pravidelné linky. Milán Bergamo je první z nich,” dodává Milan Kratina.
Z brněnského letiště tak v současné době létají pravidelné linky do Mnichova, na Londýn Stansted a na Milán Bergamo. Linka do Mnichova létá dvakrát denně každý všední den a jeden let má v rozpisu i v neděli. Linka na Londýn Stansted létá každý den mimo úterý a středy.

(red), www.brno-airport.cz 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama