Aktuality

07.05.2018 01:00

Wizz Air UK s britskou licencí

(red), www.accpr.cz Wizz Air UK s britskou licencí
Letecká společnost Wizz Air UK Limited obdržela osvědčení leteckého provozovatele (AOC) a provozní licenci (OL) Úřadem pro civilní letectví Spojeného království a 3. května 2018 se uskutečnil první let mezi Londýnem Luton a Bukureští. Do konce roku 2018 bude mít v provozu celkem osm nových letadel Airbus A320 a Airbus A321, v současné době je s britskou registrací zatím pět strojů.
Wizz Air UK je dceřiná společnost Wizz Air Holdings Plc („Wizz Air“) a sídlí na letišti Londýn Luton. Společně s Wizz Air UK bude mít skupina v roce 2018 k prodeji téměř 9 milionů míst na svých nízkonákladových linkách z a do Velké Británie, což je meziroční nárůst o čtrnáct procent.
Wizz Air je nyní osmá největší letecká společnost působící ve Velké Británii, letá do 74 destinací ve 23 zemích z 9 britských letišť včetně 8 nových tras pro rok 2018 z Londýna Lutonu do Larnaky, Tirany, Tallinnu, Bratislavy, Lvova, Atén, Keflaviku a Bari. Letenky pořídíte výhodně od pouhých 13,99 liber a lze je rezervovat online na stránkách wizzair.com.
József Váradi, výkonný ředitel společnosti Wizz Air, uvedl: „Dnes začíná nová éra letectví ve Spojeném království, protože oslavujeme první let společnosti Wizz Air UK po udělení britské provozní licence. Wizz Air UK je klíčovou součástí našeho kontingenčního plánu Brexit, ale je také prvním skutečně ultranízkonákladovým dopravcem licencovaným ve Velké Británii a je přirozeně dalším krokem ve vývoji našeho podnikání v této zemi. Zároveň dojde k posílení naší pozice a možnosti využití příležitostí, které tento největší evropský letecký trh nabízí. Společnost Wizz Air, od svého prvního letu na letišti Londýn Luton v roce 2004, pokračuje v expanzi, která znamená další investice a pracovní místa pro Velkou Británii, a upevňuje naší současnou pozici 8. největší letecké společnosti působící ve Velké Británii. Všichni v týmu WIZZ jsou potěšeni, že operace začínají pod vlajkou Wizz Air UK, neboť zákazníkům ve Velké Británii přinášíme více příležitostí prozkoumat naši síť zajímavých destinací.“
Více informací na www.wizzair.com
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama