Aktuality

09.11.2018 01:00

Vývoj létajícího taxíku Bellu a Thalesu

(red), www.bestcg.com Vývoj létajícího taxíku Bellu a Thalesu
Společnost Bell Helicopter a Thales Group společně vyvíjejí systémy letového řízení budoucnosti pro Air Taxi, respektive společnosti se dohodly na vývoji systémů letového řízení pro letouny společnosti Bell schopné vertikálního vzletu a přistání (VTOL) a pro zakázkové řešení mobility (On-demand mobility – OMD).
„I nadále pokračujeme v rozšiřování našeho týmu a našich schopností pro OMD, abychom uvedli na trh ty nejmodernější technologie, stejně jako nová řešení pro vertikální vzlet a přistání,“ řekl Scott Drennan, viceprezident společnosti Bell pro inovace. „Spolupráce se společností Thales nám zajistí nejmodernější a cenově dostupné systémy letového řízení, jež budou navrženy tak, aby splňovaly potřeby budoucích pilotovaných a plně autonomních zakázkových letounů,“ dodal.
Thales se kromě dalších oblastí zaměřuje na letecká řešení umožňující vertikální vzlety a přistání. Jako globální jednička v oblasti komerční a vojenské letecké techniky a řízení letového provozu navrhuje společnost Thales systémy letového řízení tak, aby dosahovala nejvyšších standardů pro leteckou mobilitu budoucnosti.
„Společnost Thales hraje prim ve formování světa nejen v oblasti autonomní mobility. Těší nás spolupráce se společností Bell, díky níž máme možnost přispět právě k budoucnosti letecké mobility. Tato dohoda zdůrazňuje naše odborné znalosti jak v letecké technice, tak v nejlepších systémech letového řízení ve své třídě, které zvládají i ty nejkritičtější požadavky na bezpečnost a autonomii,“ řekl Michel Grenier, viceprezident společnosti Thales pro letectví v Kanadě.
Bell pokračuje v budování své OMD sítě pro vývoj Air Taxi. Thales bude vést design a vývoj systémů leteckého řízení a další partneři budou zajišťovat pohonné systémy, leteckou elektroniku a počítače pro správu letounů.
Společnost Thales se zaměřuje na vývoj technologických řešení pro nejrůznější prostředí, jako podmořské sondy od moře přes vesmírnou aviatiku až po kyberprostor. Bell, který je dceřinou společností konsorcia Textron Inc., je výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. A Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Více informací www.textron.com.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama