Aktuality

01.08.2017 01:00

Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště

(red), www.prg.aero Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště
Pro cestující i veřejnost byla v minulém týdnu otevřena výstava k 80. výročí letiště Ruzyně, které si letiště připomíná po celý tento rok. Návštěvníci výstavu najdou v příletové hale Terminálu 2 v prostoru vedle provozovny supermarketu Billa a je otevřená dvacet čtyři hodin denně  sedm dní v týdnu. Kromě zajímavých snímků z historie, současnosti i budoucnosti letiště je zde možné vidět zajímavé artefakty z historie včetně uniforem.
Pro děti je připraven hrací koutek s interaktivními hračkami, ti starší si mohou vyzkoušet rozeznat zakázané předměty na rentgenovém snímku zavazadla, podívat se v jednoduché aplikaci na letadla, která právě prolétávají nad Prahou či si poslechnoutzáznam rozhovoru pilotů s řídící věží z kabině letadla. Elektronické puzzle zase představí budoucí podobu letiště.
Zajímavým suvenýrem může být fotografie z fotokoutku, kde si lze vybrat z několika tapet a vyfotit se tak třeba v kokpitu letadla nebo na letištní ploše. Znalosti, které návštěvníci na výstavě návštěvníci načerpají, si mohou otestovat v závěrečném kvízu a obdržet od Letiště Václava Havla Praha certifikát.
(red), www.prg.aero  
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama