Aktuality

08.08.2017 01:00

Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště

(red), www.letisteslavi80.cz Výstava k 80. výročí ruzyňského letiště
Pro cestující i veřejnost byla před několika dny otevřena výstava k 80. výročí mezinárodního letiště Praha – Ruzyně, které dnes nese jmén Letiště Václava Havla Praha, které si letiště připomíná po celý tento rok. Návštěvníci výstavu najdou v příletové hale Terminálu 2 v prostoru vedle provozovny supermarketu Billa a kromě zajímavých snímků z historie, současnosti i budoucnosti letiště je zde možné vidět zajímavé artefakty z historie včetně uniforem.
Pro děti je připraven hrací koutek s interaktivními hračkami, ti starší si mohou vyzkoušet rozeznat zakázané předměty na rentgenovém snímku zavazadla, podívat se v jednoduché aplikaci na letadla, která právě prolétávají nad Prahou či si poslechnout záznam rozhovoru pilotů s řídicí věží z kabiny letadla. Elektronické puzzle zase představí budoucí podobu letiště.
Zajímavým suvenýrem může být fotografie z fotokoutku, kde si lze vybrat z několika tapet a vyfotit se tak třeba v kokpitu letadla nebo na letištní ploše. Znalosti, které návštěvníci na výstavě načerpají, si mohou otestovat v závěrečném kvízu a obdržet od Letiště Václava Havla Praha certifikát. K vidění jsou dobové uniformy a předměty využívané v různých etapách historie letiště, interaktivní prvky, jako simulátor bezpečnostní kontroly, on-line přenosy letového provozu v okolí Letiště Praha a rozhovory pilotů s kontrolní věží. Výstava je otevřená 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama