Aktuality

15.05.2018 01:00

Výsledky posledního finančního roku 2017–18

(red), www.bestcg.com Výsledky posledního finančního roku 2017–18
Po třicáté po sobě oznámila letecká společnost Emirates Group ziskový rok a stabilní expanzi. A ve své výroční zprávě za finanční rok 2017-18 společnost zveřejnila zisk ve výši 1,1 miliardy USD, což představuje nárůst o 67 procent oproti předchozímu roku. Příjmy skupiny dosáhly výše 27,9 miliard amerických dolarů, což představuje nárůst o osm procent oproti předchozím výsledkům, a hotovostní zůstatek vzrostl o 33 procent na 6,9 miliardy amerických dolarů.
Jeho Veličenstvo šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda a výkonný ředitel Emirates Airline a Group, uvedl: „Ačkoliv se obchodní podmínky během finančního roku 2017 – 18 zlepšovaly, situace zůstávala náročná. Byli jsme svědky neustálé politické nestability, volatility měn a jejich devalvace v Africe, zvyšujících se cen ropy, což se projevilo zvýšením našich nákladů a tlakem na marže ze stran konkurence. Na druhou stranu jsme zaznamenali zdravé oživení letecké nákladní přepravy, stejně jako relativní posílení klíčových měn vůči americkému dolaru.“
Dodal také: „Vždy jsme na výzvy každého hospodářského cyklu reagovali obratně, přičemž jsme nikdy neztráceli z dohledu blízkou budoucnost. A tento rok nebyl výjimkou. V období 2017-18 vykázaly společnosti Emirates a dnata třicátý po sobě jdoucí ziskový rok, rostly a také investovaly do iniciativ a infrastruktury, které zajistí náš budoucí úspěch."
Během finančního roku 2017 – 18 investovala skupina celkem 2,5 miliardy USD do nových letadel a vybavení, akvizic dalších společností, moderních zařízení, nejnovějších technologií a zaměstnaneckých iniciativ.
Emirates v letošním roce oznámila dva významné závazky, dohodu o dodání 40 letadel Boeing 787-10 Dreamliners v hodnotě 15,1 miliardy USD a s plánovaným převzetím po roce 2022 a dohodu o dodání dalších 36 letadel typu A380 v hodnotě 16 miliard USD.
Klíčové investice společnosti dnata v průběhu roku zahrnovaly: akvizici společnosti AirLogistix USA, čímž dnata vstoupila na americký nákladní trh, rozšíření možností nákladní manipulace v nových prostorách a zařízeních na letištích Londýn Gatwick, Amsterdam-Schiphol a Adelaide; nová stravovací zařízení na letištích v Dublinu a Melbourne; a nové marhaba salonky v Karáčí a Melbourne.
 
Emirates Group zaznamenala ziskový třicátý po sobě jdoucí rok, přičemž skupina dosáhla na zisk ve výši 1,1 miliardy USD
Za rekordním ziskem více než 27,2 miliard USD stojí nejen obchodní růst, ale také navýšení kapacit
Zvýšená hotovostní bilance ve výši 6,9 miliardy USD
Dividenda Investment Corporation of Dubai dosáhne 545 milionů USD
 
Emirates oznámila zisk 762 milionů USD, o 124 % lepší výsledek než v předcházejícím roce
Kapacita letecké společnosti překročila 61 miliard tunokilometrů (ATKM) s přírůstkem 9 nových letadel do flotily
Zisk vzrostl o 9 % na 25,2 miliardy USD, na kterém se velkým dílem podílela i nákladní přeprava
 
dnata dosáhla svého největšího zisku 359 milionů USD
V rekordním zisku 3,6 miliardy USD se odráží obchodní expanze, přičemž mezinárodní příležitosti zodpovídají za 68 % tohoto zisku
Díky akvizicím pozemních odbavovacích kapacit v Severní a Jižní Americe, získání nových prostor a službám napříč letištními provozy, cateringem a cestovních služeb rozšiřuje dnata svou globální stopu
Kompletní znění The Emirates Group Annual Report za finanční rok 2017 – 18 viz zde.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama