Aktuality

04.09.2017 01:00

Vysílače SQUID do Düsseldorfu

(red), www.era.aero Vysílače SQUID do Düsseldorfu
Pardubická firma ERA a.s. zvítězila v tendru na dodání 120 kusů vysílačů, které pomohou řídit pohyb vozidel na letišti v Düsseldorfu. Düsseldorf je již desáté německé letiště, které používá ERA technologie pro vylepšení bezpečnosti letového provozu.
Generální ředitel ERA Viktor Sotona k tomu uvedl, že výhra v tendru na dodávku systémů SQUID pro Düsseldorf není zdaleka první úspěch, který s leteckými technologiemi firma má v Německu, protože výrobky ERA používají také letiště v Mnichově, Frankfurtu, Hamburgu, Norimberku, Brémách, Braunschweigu, Kolíně, Bonnu a Berlíně. Vysílač je vlastním vynálezem společnosti, který se osvědčil již na padesáti světových letištích všech kontinentů včetně těch nejvytíženějších, například v Amsterdamu, Londýně, Frankfurtu, Moskvě, Montrealu či v Singapuru. Od roku 2004 firma prodala již cca 6500 těchto majáčků.
Vysílače SQUID výrazně vylepšují bezpečnost pozemního provozu na letištích. Jsou umístěny jako majáčky na střechách všech vozidel, která se pohybují v areálu letiště (například vozíky se zavazadly, záchranná a požární vozidla nebo pluhy pro úklid sněhu) a vysílají informace o jejich přesné poloze. Tím napomáhají snížit na minimum riziko střetu těchto vozidel navzájem či s rolujícími letadly, které roste za snížené viditelnosti a se stále se zahušťujícím provozem na největších světových letištích.
„Firma ERA vyhrála tendr na dodávku vysílačů pro naše letiště, protože nejlépe splnila zadaná kritéria poptávky. Vysílač SQUID  nabídl přesně ty vlastnosti, které jsme od tohoto systému očekávali, například perfektní spolehlivost při poskytování dat o poloze vozidel při zhoršených povětrnostních podmínkách ” řekl Christoph Thyssen, zástupce mezinárodního letiště v Düsseldorfu.
Letiště Düsseldorf je hlavním letištěm pro průmyslovou oblast Porýní - Porúří, jednu z největších průmyslových aglomerací světa, kde se koncentruje většina těžkého průmyslu Spolkové republiky Německo. Letiště v minulém roce odbavilo 23,5 milionu cestujících, což z něj statisticky dělá třetí nejvytíženější letiště v SRN a 19. nejdůležitější letecký uzel v celé Evropě. 
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama