Aktuality

04.03.2019 01:00

VTÚ má ve flotile nový terč

(red), www.vtusp.cz VTÚ má ve flotile nový terč
Vojenský technický ústav rozšířil své portfolio bezpilotních terčů o nový produkt, který vznikl na základě požadavků Armády České republiky. Tento bezpilotní prostředek, který na první pohled může nezaujatému pozorovateli připadat jako klasický RC model vyvinuli ve Vojenském technickém ústavu letectva a protivzdušné obrany v pražských Kbelích a bude mimo jiné představen i má mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019 v posledních dnech května.   
Specialisté z odštěpného závodu Vojenský technický ústav letectva a protivzdušné obrany Praha – Kbely, který je součást Vojenského technického ústavu, vyvinuli tuto bezpilotní platformu tak, aby byla schopná letu maximální rychlostí vyšší než 200 km/h., a to za minimálních finančních nákladů. Pro realizaci armádního požadavku tak bylo přijato jako optimální řešení použití kvalitního draku letounu, který lze pořídit nákupem za přijatelnou cenu a osadit jej komerční pohonnou jednotkou a servopohony.
Pro řízení v poloautomatickém a automatickém režimu letu bylo využito dlouholetých zkušeností odborníků Vojenského technického ústavu letectva a PVO. Srdcem řídicího systému je tedy autopilot, vyvinutý tímto specializovaným pracovištěm a doplněný vhodným programovým vybavením. Prostorná „kabina“ letounu umožňuje zástavbu koutového odražeče s odraznou plochou větší než 0,5 m². Do trupu letounu je také instalována kompletní avionika, vyvinutá rovněž ve VTÚ. S bezpilotním terčem byly uskutečněny zkušební lety, které zaručují schopnost plnit požadované zadání.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama