Aktuality

12.10.2018 01:00

Vrátí se Václav Fischer na oblohu?

(red), www.airfischer.com Vrátí se Václav Fischer na oblohu?
V posledních dnech se objevila informace, že podnikatel Václav Fischer se po více než deseti letech hodlá vrátit k letecké dopravě a s novou společností zatít létat od roku 2019. Podle svých slov chce využít loňského zániku letecké společnosti Air Berlin a Primera Air, která ukončila činnost 2.října 2018, a částečně vyplnit prostor na trhu, který krachem těchto dvou společností vznikl. Oprášil tak myšlenku „modrých aerolinií“ a založil společsnost s mírně pozměněným názvem air Fischer (původní jeho letecká společnost se jmenovala Fischer Air a existovala v letech 1996 až 2005). Nový společnost by měla začít létat od letního letového řádu na jaře roku 2019 se dvěma stroji Boeing 737. Podle informací interentových stránek air Fischer by se měly letenky začít prodávat od 1.listopadu 2018
Do roku 2020 je v plánu provozovat na čtyři až pět letadel především z Berlína, ale i z dalších destinací včetně například Brna a Pardubic.
Podle informací, které uvádí webové stránky, nebo Facebook air Fischer má společnost operovat převážně z berlínského letiště Tegel, ale v České republice například z Brna, či Pardubic dvěma letouny Boeing 737-700 (nebo 737-800), které má zajistit firma A.M.F. Aircraftleasing Meier & Fischer. V plánu jsou prý pravidelné lety například z Brna do Basileje, Barcelony, Berlína, Dublinu, Paříže a Říma a charterové lety například z Basileje, Berlína, Bratislavy, Brna, Pardubic, Salzburgu do Basileje, Barcelony, Berlína, Dublinu, Paříže, Říma, na Mallorcu, Gran Canarii, Krétu, Rhodos, Antalyi a Hurghadu.
Společnost hodlá nabízet cestovním kancelářím v ČR, na Slovensku, ale také v Německu a Rakousku možnost on-line knihování míst na letech air Fischer.
Václav Fischer začal v České republice prodávat zájezdy na začátku 90. let prostřednictvím pobočky své německé Fischer Reisen. Českou cestovní kancelář provozoval do roku 2003 kdy jí převzala finanční skupina KKCG. Letecká společnost Fischer Air fungovala v letech 1996 až 2005 a měla ve flotile tři letouny Boeing 737-300.

 (red), www.airfischer.com 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama