Aktuality

08.08.2018 01:00

Viper na cvičení RIMPAC

(red), www.bestcg.com Viper na cvičení RIMPAC
Vrtulníky Bell AH-1Z Viper americké námořní pěchoty se připojil k oddílu Marine Light Attack Helicopter Squadron 367 a v rámci vojenského cvičení RIMPAC na Havajských ostrovech se podílel na simulované taktické operaci TRAP. RIMPAC je největší nadnárodní námořní cvičení na světě, se koná dvakrát ročně, umožňuje kvalitní proškolení americké námořní pěchoty a posiluje schopnost adekvátní reakce při krizových situacích v Pacifiku. Cvičení proběhlo od 27. června do 2. srpna 2018 na Havajských ostrovech a v jižní Kalifornii a účastní se ho armády Spojených států, Kanady, Spojeného království, Austrálie, Francie, Německa, Nizozemska, Indie, Japonska, Izraele, Jižní Koreje, Brazílie, Mexika, Nového Zélandu, Vietnamu, Thajska, Bruneje, Chile, Kolumbie, Indonésie, Malajsie, Peru, Filipín, Singapuru, Srí Lanky a Tongy. A k tomu 46 lodí, 5 ponorek, zhruba 200 letadel a 25 000 osob. Poprvé se cvičení RIMPAC konalo v roce 1971. Od té doby jich proběhlo už pětadvacet.
Stroje typu Bell AH-1Z Viper a UH-1Y Venom, které mají z 84 procent shodné části, tvoří ústřední bod globální exportní strategie společnosti Bell, jejímž cílem je zajistit špičkové armádní i komerční vybavení vládám po celém světě.
V srpnu 2017 podepsaly Rumunsko a Bell dohodu o společném záměru na pořízení 21 vrtulníku typu Venom a 24 helikoptér typu Viper. Dohoda reaguje na požadavek NATO, aby každý členský stát vyčlenil na obranu 2 procenta svého HDP. Prostředky na plánované zakázky budou čerpány z finančního balíčku ve výši 9,8 mld. Eurp, který se rumunská vláda rozhodla vyčlenit na vojenské účely v letech 2017 až 2026.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama