Aktuality

21.04.2017 09:30

V Ústí nad Labem pokračuje do vyčerpání limitu DSA

(red), www.smlouvy.gov.cz V Ústí nad Labem pokračuje do vyčerpání limitu DSA

Leteckou záchranou službu v Ústeckém kraji i nadále zajistí společnost DSA. Dodatek smlouvy mezi ministerstvem zdravotnictví podepsaný v těchto dnech umožňuje firmě DSA létat až do limitu dva miliony korun bez DPH. Ministerstvo zdravotnictví na stálého poskytovatele vypsalo výběrové řízení koncem března. Královéhradecká firma DSA leteckou záchrannou službu poskytuje ze základny v Ústí nad Labem od počátku roku 2017 na základě dodatků ke smlouvě, přičemž tento dodatek je už třetí v pořadí.

Původní limit pro leteckou záchranou službu činil 3,69 milionu korun bez DPH a předpokládalo se jeho vyčerpání během dubna. Nový dodatek obsahuje limit dva miliony korun.
Společnost DSA provozuje vrtulníky v Ústeckém kraji od roku 2003, ale v neuspěla v tendru na zajištění záchranné služby na ústecké základně v příštích čtyřech letech. Který byl ministerstvem zkonstruován velmi podivným způsobem. Kvůli stížnosti firmy DSA u antimonopolního úřadu nemohlo ministerstvo s vítěznou firmou ATE uzavřít smlouvu. A nakonec výběrové řízení na ústecké stanoviště letecké záchranné služby ministerstvo v lednu zrušilo. Důvodem byly nejasnosti týkající se technických požadavků na vrtulníky. Následně došlo k dohodě Ministerstva zdravotnictví s Leteckou službou Policie ČR a vojenským letectvem o případné výpomoci v Ústeckém kraji a s dosavadním provozovatelem, firmou DSA byla navíc o dva měsíce prodloužena smlouva. Nyní se čeká na nové výběrové řízení a smlouva byla prodloužena ještě o jeden měsíc.
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

15 15

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama