Aktuality

10.07.2018 01:00

V Sofii nové středisko Wizz Air

(red), www.accpr.cz V Sofii nové středisko Wizz Air
Maďarská letecká společnost Wizz Air otevřela v těchto dnech své nové středisko údržby v Sofii, a jedná se tak o čtvrté evropské centrum pro běžnou údržbu a první na Balkánu. Nově otevřené moderní zařízení zajistí vysokou úroveň údržby pro leteckou společnost a ročně tu lze provádět až tři sta běžných údržeb. V novém hangáru bude možné provádět i základní opravy kovových součástek.
Letadlový park společnosti Wizz Air se po čtrnácti letech od zahájení provozu rozrostl na více než sto letadel a flotila společnosti se v současné době skládá ze 71 letadel Airbus A320 a 31 letadel Airbus A321. Letouny Airbus A320 mají průměrné využití téměř 13 hodin denně, což umožňuje společnosti udržet nízké provozní náklady a současně poskytovat zákazníkům co nejnižší možné ceny.
Budoucí plány růstu sítě společnosti Wizz Air jsou podpořeny závaznými objednávkami dalších 266 letounů Airbus, které mají být dodány do konce roku 2026. Vzhledem k tomu, že společnost usiluje o to, aby se stala jednou z pěti nejlepších leteckých společností v Evropě, bude Wizz Air dále stimulovat neobsazené trhy tím, že létání bude dostupné ještě více zákazníkům.
Wizz Air je největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, provozuje flotilu 102 letadel Airbus A320 a Airbus A321 a nabízí více než 600 tras z 25 základen, spojujících 142 destinací ve 44 zemích. Ve společnosti Wizz Air poskytuje tým více než 4 000 odborníků v oblasti letectví, špičkové služby a velmi nízké ceny letenek, díky čemuž je Wizz Air upřednostňovanou volbu 30 milionů cestujících. Společnost Wizz Air je kótována na londýnské burze pod tickerem Wizz Air a je zahrnuta v indexech FTSE 250 a FTSE All-Share. Společnost Wizz Air je registrována v rámci Mezinárodní asociace pro leteckou dopravu (IATA), operačního bezpečnostního auditu (IOSA), což je globální měřítko v oblasti uznávání bezpečnosti letecké dopravy. Společnost byla nedávno pojmenována 2017 - Evropská letecká linka roku Aviation 100, což je proslulá každoroční publikace, která uznává nejvýznamnější umělce v leteckém průmyslu za rok. www.wizzair.com.

 

 (red), www.accpr.cz

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama