Aktuality

19.04.2017 01:00

V Pardubicích Gripeny

(red), www.slp.army.cz www.ipardubice.cz V Pardubicích Gripeny
V době letních prázdnin, ale i už o chvíli dřív si mohou návštěvníci nejen Aviatické pouti, ale i jen pardubického letiště všimnout, že jsou zde dislokované letouny Saab JAS-39 Gripen. Ty se sem přestěhovaly z čáslavské základny spolu s letouny Aero L-159 Alca. Tyto letouny zde budou působit po celou dobu letních prázdnin až do konce srpna a budou po dobu odstávky domovské základny plnit i úkoly 21. základny taktického letectva Čáslav, což je třeba zabezpečení pohotovostního systému protivzdušné obrany NATO, nebo zabezpečení ochrany citlivých objektů v rámci národního systému protivzdušné obrany České republiky.
V této souvislosti se také ve druhém dubnovém týdnu na letišti v Pardubicích setkali zástupci Armády České republiky a dalších letištních subjektů se zástupci města a starosty okolních obcí. Jednalo se o pracovních setkání, na kterém se pravidelně představitelé samosprávy dozvídají změny, novinky a události, k nimž na letišti dochází, a které lze v nejbližší době  na letišti očekávat.
Armáda České republiky, Centrum leteckého výcviku s. p. LOM (CLV) a civilní společnost EBA a. s., provozující letový provoz na letišti Pardubice  tímto způsobem poskytuje informace o své činnosti obyvatelům okolních i vzdálenějších obcí. Jednalo se tak o stávajícím a budoucím provozu Centra leteckého výcviku s. p. LOM (CLV), nebo dočasné dislokace bojových strojů z Čáslavi. V této souvislosti tradičně došlo na otázky hlukové zátěže. Proti roku 2016 by mělo dojít ke snížení četnosti pohybů vrtulníků a omezení výcviku i přes prázdniny. Naopak v období letních prázdnin budou na zdejším letišti působit jednotky  letky 21. základny taktického letectva Čáslav. V plném provozu budou čáslavské stroje v Pardubicích od 22. června 2017 a návrat na opravenou mateřskou základnu se plánuje 21. srpna 2017.
Zároveň společnost EBA a. s., provozující na letišti Pardubice civilní leteckou přepravu, představila plány nového rozvoje, včetně nových pravidelných linek na pardubické letiště a výstavby nového terminálu, který by měl být uveden do provozu do konce letošního roku.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama