Aktuality

04.02.2018 01:00

V Ostravě o čtvrtinu

(red), www.airport-ostrava.cz V Ostravě o čtvrtinu
Ostravské mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Mošnově u Nového Jičína odbavilo v roce 2017 nejvíce cestujících za posledních devět let. V uplynulém roce letiště Leoše Janáčka odbavilo přes 324 tisíc cestujících. Na celkovém šestadvaceti procentním nárůstu se v největší míře podíleli cestující na pravidelných linkách a sezónních pravidelných spojích do letních destinací.
Nejvíce cestujících bylo přepraveno na lince do Londýna, mezi další nejžádanější destinace patřil Burgas, Milán, Praha a Heraklion. V roce 2017 byly provozovány pravidelné lety do Prahy, Londýna, Milána/Bergama, Dubaje, dále sezónní pravidelné lety do jedenácti letních destinací v Bulharsku, Turecku, Řecku, Španělsku a Egyptě a charterové lety do dalších sedmi dovolenkových destinací.
Rostoucí výkony byly dosaženy také v nákladní dopravě. V roce 2017 bylo z ostravského letiště přepraveno 5 362 tun nákladu, což představuje nárůst 29 procent oproti roku 2016. Zejména díky změnám v organizaci práce a zvýšenému počtu leteckých výkonů se společnosti podařilo meziročně snížit ztrátu z hospodaření z 88 milionů korun na cca 15 milionů korun. „Těší nás, že díky naší obchodní politice, výraznému navýšení marketingu a oživení leteckého trhu prošlo branami letiště přes 324 tisíc cestujících, což je o dvacet šest procent více, než v předchozím roce. Děkujeme všem cestujícím, kteří využili služby našeho letiště. Za velký úspěch považujeme i výsledek hospodaření společnosti, kde se nám podařilo meziročně stáhnout ztrátu z 88 mil. Kč na ztrátu cca 15 mil. Kč. V roce 2018 mohou cestující dále využívat lety do Milána, Londýna, Prahy, Dubaje a dalších letních destinací. Pevně věříme, že se nám podaří otevřít nové letecké spojení.“ uvedl Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.
 
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama