Aktuality

04.06.2018 01:00

V Kněževsi bez vyhlídky

(red), www.prg.cz V Kněževsi bez vyhlídky
V Kněževsi probíhá stavební činnost vedle vzletové a přistávací dráhy, kam si zvykli mnozí chodit, dívat se na startující a přistávající letadla. A právě od konce května, vzhledem k probíhajícímu rozvoji letiště, který si vyžádá nemalé stavební úpravy, došlo k uzavření spotterského valu přístupného z Kněževse.
Hlavním důvodem uzavření vyhlídkového valu je plánovaná stavba produktovodu a obvodové komunikace. Pražské letiště plánuje dočasně zrušený val přesunout a nahradit valem novým, který by měl vzniknout zhruba do půl roku. Z bezpečnostních důvodů nebude možné po dobu bourání a stavby vyhlídku navštěvovat, jelikož se na místě bude pohybovat těžká technika. Provizorní vyhlídka po dobu stavby zřízena nebude, k pozorování a fotografování letadel je možné využít val z hostovické, respektive jenečské strany, nebo vyhlídkové terasy v Terminálu 1, střechu OC Šestka, a nebo fotoexkurze pořádané Letištěm Praha, nebo fotografové mohou využít stávající otvory pro objektivy v oplocení letiště.
Dlouhodobě Letiště Praha plánuje výstavbu zcela nového valu, který by měl být výrazně větší a komfortnější než stávající vyhlídka v Kněževsi.
(red), www.prg.cz
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama