Aktuality

09.03.2018 01:00

V Brně odloženo

(red), www.kr-jihomoravsky.cz V Brně odloženo
Z brněnského letiště v Tuřanech mělo v březu 2018 začít létat pět nových leteckých linek. Ale nestane se tak a délku zdržení ani termín jejich zprovoznění Jihomoravský kraj zatím neví, přičemž hejtman Bohumil Šimek uvedl, že březen považuje za nereálný s ohledem na komplikovaná jednání s rumunským přepravcem Blue Air, který měl linky zajistit.
Podle Bohumila Šimka bude kraj s Blue Air dál jednat, ale i komunikovat s jinými dopravci,  aby letos alespoň některé linky mohly fungovat. Z Brna se nyní létá do Londýna a Mnichova a přibýt měly spoje do Milána, Bruselu, Říma, Barcelony a Lvova. Jihomoravský kraj měl zainventovat do rozlétání těchto linek šedesát milionů korun a s dopravcem založil společnost Blue Air Moravia Transportation, v níž má kromě kraje, rumunské společnosti podíl i město.
„Jednání jsou velmi dlouhá. Připadá mi to velmi špatné, protože sladit některá česká a rumunská práva je velmi složité. My jsme se trošku zadrhli, jsou tam problémy a samozřejmě se poohlížíme i po jiných možných dopravcích,“ uvedl Bohumil Šimek. A podle něj je nereálné začít léta v březnu, jak se předpokládalo. Jak dlouhé zdržení bude, hejtman není schopný říct. „Budeme chtít od rumunských dopravců jasné vyjádření do několika dnů, abychom se nezastavili a mohli jednat dál i s jinými dopravci,“ uvedl hejtman.
Podle něj je vhodné zavádět nové linky na jaře na počátku sezony, nikoli v zimě. „Uděláme vše pro to, abychom alespoň letos nějaké spojení zajistili,“ uvedl Šimek.
Plán počítá s tím, že linky přepraví ročně kolem 130 tisíc cestujících, v letadle má být přes 120 míst. Do Milána a Bruselu se má létat třikrát týdně, dvakrát do Říma, Barcelony a Lvova. Kraj i město si od většího počtu linek slibují větší atraktivitu regionu pro zahraniční investory i turisty.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama