Aktuality

30.09.2018 01:00

Uzavírka letište v Pardubicích na dva měsíce

(red), www.airport-pardubice.cz Uzavírka letište v Pardubicích na dva měsíce
Od 1.října do 30.listopadu 2018 bude uzavřeno pardubické letiště z důvodu komplexní opravy vzletové a přistávací dráhy ze strany Armády České republiky. Současně s tím jsou i přerušeny lety společnosti Ryanair, která z Pardubic provozuje pravidelné linky do Londýna. Ryanair už v těchto dnech zahájil předprodej letenek z Pardubic do Londýna od prosince 2018 a do Alicante od dubna 2019.
Společnost Ryanair zahájila pravidelné lety z Pardubic do Londýna 5.září 2017. Prvním, téměř vyprodaným letem z Pardubic do Londýna, odletělo 181 cestujících. Za dvanáct měsíců provozu této linky ji využilo téměř padesát tisíc cestujících. Letadla irského dopravce na trase Pardubice – Londýn a Londýn – Pardubice rotují třikrát týdně, a to v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Jedenkrát byl let z Londýna zrušen, a to z důvodu nepříznivého počasí v Londýně, jednou letadlo dosedlo na pražské Ruzyni, kvůli husté mlze v Pardubicích a ve čtvrtek 3.května 2018 byl let kompletně přesunut do Prahy, z důvodu výměny hardwaru na řídící věži Armády ČR. Průměrná obsazenost letů je okolo devadesáti procent a společnost to vedlo k zavedení dalšího spoje Ryanairu do španělského Alicante od března do října 2018, a opět od dubna roku 2019.
O mimořádnosti otevření linky Pardubice - Londým nejen v lokálním měřítku svědčí také udělení ocenění "Route of the Week" od leteckého serveru anna.aero. Během uzavření letiště v Pardubicích budou případné charterové lety odbaveny z pražského ruzyňského letiště.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama