Aktuality

10.02.2019 01:00

Ural Airlines zvyšuje počet letů mezi Jekatěrinburgem a Prahou

(red), www.prg.aero Ural Airlines zvyšuje počet letů mezi Jekatěrinburgem a Prahou
Letecká společnost Ural Airlines využila toho, že České aerolinie zrušily několik linek, včetně spojení mezi Prahou a Jekatěrinburgem a oznámila navýšení počtu letů na své pravidelné lince mezi těmito dvěma městy na šest dnů v týdnu. Od 6. března 2019 tak bude mezi Jekatěrinburgem a Prahou létat Airbus A320 společnosti Ural Airlines každý den v týdnu s výjimkou pondělí.
Díky tomu, že Ural Airlines navýší počet letů z Prahy do Jekatěrinburgu dojde i k částečnému pokrytí kapacity způsobeného zrušením letů Českými aeroliniemi. I když je linka primárně využívána ruskými a čínskými cestujícími, díky pohodlným přestupům v Jekatěrinburgu ji mohou využít i cestující z České republiky letící do regionu či okolních zemí.
Letecká společnost Ural Airlines byla založena v roce 1943 jako sverdlovská pobočka společnosti Aeroflot. V roce 1993 se osamostnantila a přejmenovala na Ural Airlines (Ура́льские авиали́нии) se sídlem na letišti Koltsovo International Airport v Jekatěrinburgu. Další základny má na moskevském letišti Domodedovo a petrohradském letišti Pulkovo. Ural airlines kromě Prahy létal v letech 2001 až 2014 i do Karlových Varů z Jekatěrinburgu a v letech 2012 a 2013 z Karlových Varů do Ťuměně.
Do Jekatěrinburgu z Prahy létá společnost od roku 2000 a od konce roku 2018 (také v reakci na zrušení linky Českých aerolinií) také z Prahy na letiště Moskva–Žukovskij. V minulosti to bylo i spojení českho hlavního města s Nižním Novgorodem a Čeljabinskem.
Ural Airlines provozuje 47 letadel (24 А320, 16 А321 a 7 А319) na linkách do více než stovky destinací.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama