Aktuality

31.08.2018 01:00

Tatra T.101 v Mošnově

(red), www.airport-ostrava.cz, www.technickededictvi.cz Tatra T.101 v Mošnově
V sobotu 1.září 2018 proběhne v prostorách letiště oslava světového rekordu při příležitosti 80 let od uskutečnění rekordního dálkového letu letounu Tatra T.101, vyrobeného ve Studénce. Akce se jmenuje „Technické dědictví – Tatra & Vagonka, a k vidění bude replika tohoto letadla s původním motorem a mnoho dalšího.
V rámci akce bude vypraven speciální vlak tzv. pantografická jednotka EM475.045/46, vyrobená ve Vagonce Studénka, která nahradí moderní soupravu na pravidelné lince z Ostravy na letiště do Mošnova. Dále bude v rámci ČD nostalgie na trase Studénka – Mošnov – Štramberk jezdit motorový vůz M131.1, kterému se neřekne jinak než „Hurvínek“. Přímo ve vlakovém terminálu mošnovského letiště bude k vidění vůz M120.417 („Věžák“).
Prezentovat se bude kopřivnická Tatra, která přiveze své nejmodernější vozy Tatra Phoenix modelovou řadu 2018, Tatra Phoenix Präsident a model Tatra s nástavbou UDS, ale také různé speciály. Technické muzeum Tatra představí expozici s konstruktérem Ledwinkou, jenž je autorem legendárního tatrováckého podvozku. Na své si přijdou také milovníci historických osobních automobilů, neboť nebudou chybět ani veteráni této značky.
Své zastoupení bude mít Železniční muzeum moravskoslezské, které s sebou přiveze modelovou železnici a nebude chybět ani Vagonářské muzeum.
Návštěvníkům akce nabídne hlavně zážitkové aktivity, do kterých se mohou zapojit celé rodiny – stavění z Merkuru nebo Makeda, závodní simulátory, fotokoutek, výroba připínacích placek a další.

Více informací naleznete na www.technickededictvi.cz.
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama