Aktuality

09.06.2018 01:00

Stovka Airbusů

(red), www.accpr.cz Stovka Airbusů
Maďarská letecká společnost Wizz Air v těchto dnech převzala už sté letadlo do své flotily. Stý letoun, kterým je Airbus A321-231 (WL) HA-LTD, získal speciální jubilejní livery, kde tradiční barevnou kombinaci společnosti Wizz Air doplňuje zvýraznění číslovky „100“ a další doplňky. Současně s tím společnost oznámila založení Nadace Wizz se zaměřením na čtyři oblasti: zdravotnictví, vzdělávání, péči o děti a pomoc při mimořádných událostech.
Flotila společnosti Wizz Air se rozrostla na stovku letadel za pouhých čtrnáct let od zahájení provozu. Společnost Wizz Air a její síť se stále rozrůstá a cílem je dostat se mezi pět největších leteckých společností v Evropě. Plány jsou podpořeny závaznou objednávkou dalších 268 nejmodernějších letadel, které budou dodávány postupně až do roku 2026. Flotila Wizz Air se tím rozroste na 300 letounů a bude schopna přepravit více než sto milionů cestujících za rok. Silný důraz na digitalizaci zároveň umožní společnosti Wizz Air ještě více se zaměřit na spokojené zákazníky a zvýšit efektivitu provozu.
Moderní flotila společnosti s průměrným stářím letadel pouhých 4,6 roku je hlavní předností byznys modelu nízkonákladové letecké společnosti, spolu s modelem Airbus A321. Díky většímu počtu sedadel (ve srovnání s Airbusem A320) je Airbus A321 nejen efektivnější, ale i šetrnější k životnímu prostředí, přičemž model A321ceo poskytuje deseti procentní úsporu nákladů v porovnání s letounem Airbus A320ceo. Do roku 2023 bude sedmdesát pět procent zákazníků společnosti Wizz Air přepravováno právě na palubách Airbusu A321. Další změna a krok kupředu nastane v roce 2019, kdy společnost Wizz Air převezme první z 256 letadel rodiny Airbus A320neo, letadla vybaveného motory nové generace, které přinesou další desetiprocentní úsporu nákladů (v porovnání se současným Airbus A321ceo). Letouny budou poháněny motory Pratt & Whitney PW1100G-JM, k životnímu prostředí nejšetrnějším a nejtišším motorem ve své třídě, které přinese i minimálně 16% úsporu paliva (oproti A321ceo).
Wizz Air je největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, provozuje flotilu 100 letadel Airbus A320 a Airbus A321 a nabízí více než 600 tras z 27 základen, spojujících 141 destinací ve 44 zemích.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama