Aktuality

05.01.2018 01:00

Spolupráce Czech Airlines Technics a Fd ČVUT

(red), www.csatechnics.com Spolupráce Czech Airlines Technics a Fd ČVUT
Dceřiná společnost Českého Aeroholdingu poskytující služby v oblasti údržby a oprav letadel, Czech Airlines Technics (CSAT), a Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze uzavřely na konci roku 2017 memorandum o spolupráci pro oblast letectví. Organizace budou spolupracovat na vzájemných projektech, sdílet informace z oboru a propagovat propojení studia a praxe. Studenti získají možnost dlouhodobějších stáží přímo v provozu CSAT, budou se podílet na konkrétních činnostech a mohou stáže propojit i se zpracováním svých závěrečných prací.
„Jsem rád, že díky dohodě s Fakultou dopravní ČVUT v Praze rozšíříme spolupráci a budeme společně pracovat na rozvoji celé řady projektů v oblasti letectví. Uzavření spolupráce s jednou z nejlepších univerzit u nás je logickým krokem, jelikož chceme oslovit studenty, kteří by byli pro nás přínosem, zejména pro oblast inženýringu údržby a provozu letadel,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.
Obě organizace budou spolupracovat na odborných otázkách týkajících se letectví, např. na vyhodnocování provozní spolehlivosti a bezpečnosti, mimo jiné v oblasti safety při údržbě letadel. Vzájemná spolupráce bude probíhat zejména s Ústavem letecké dopravy při Fakultě dopravní ČVUT v Praze.
„Podepsání memoranda potvrzuje dlouhodobý záměr propojení akademické sféry s leteckou praxí. Dosavadní výborná spolupráce bude mít oficiální záštitu a strukturu řešení dílčích vztahů. Vzniká tak synergické propojení excelence obou stran,“řekl při slavnostním podpisu memoranda prof. Miroslav Svítek, děkan Fakulty dopravní ČVUT v Praze.
Czech Airlines Technics zároveň poskytne univerzitě vyřazené nebo poškozené díly z letadel, které budou sloužit studentům při výuce, např. k rozpoznávání konkrétních vad.
Společnost CSAT se již před podepsáním memoranda účastnila letošního první ročníku Prague Aviation Week, který fakulta pořádala od 4. do 8. prosince 2017. Součástí týdenního programu byla i neformální akce Poškoláci, na které se mohli studenti seznámit přímo se zaměstnanci CSAT a získat tak konkrétní informace o společnosti a pracovních pozicích, ale hlavně si popovídat o osobních zkušenostech.
Memorandum, které bylo uzavřeno na dva roky s možností prodloužení na další období, podepsal v prosinci 2017 za CSAT předseda představenstva Pavel Haleš, člen představenstva Ivan Pikl a za Fakultu dopravní ČVUT v Praze pan prof. Miroslav Svítek.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama