Aktuality

06.06.2019 01:00

Společnost ERA míří do Saúdské Arábie

(red), www.era.aero Společnost ERA míří do Saúdské Arábie
Pardubická společnost ERA, která se členem skupiny Omnipol a navazuje na historii pardubické firmy Tesla, utěšeně rozšiřuje seznam zemí, kde lze objevit její systémy. A tak nová zakázka na systém pro sledování letového provozu nad centrální částí svého území míří do Saúdské Arábie, která je tak pětašedesátou zemí, kam ERA dostává své systémy.
Společnost ERA podepsala smlouvu na dodávku celoúzemního sledovacího systému, který přispěje ke zvýšení bezpečnosti letecké dopravy v Království Saudská Arábie. Její osvědčený systém NEO bude sledovat letový provoz v regionu u města Afif, který se nachází v centrální části země na důležité spojnici dvou slavných poutních míst Mekka a Medina. ERA zakázku získala díky vysoké odolnosti svých sensorů, které spolehlivě fungují i při extrémně vysokých teplotách převažujících v saudské poušti. Saudská Arábie se tak stala 65. zemí světa, kam ERA dodává své systémy.
 
Plánovaný projekt, podepsaný Saudským řízením letového provozu (SANS), sestává ze dvou částí: 
 
1/ Sítě 14 zdvojených stanic technologie ADS, které poskytnou celoúzemní pokrytí vzdušného prostoru SA. Centrální stanice bude umístěna na letišti Džidda a bude posílat data do sídla SANS v hlavním městě Rijádu.
 
2/Systému 14 multilateračních stanic, které budou sledovat oblast kolem města Afif do vzdálenosti 150 námořních mil.
 
Všechny stanice jsou prachu vzdorné a vyrobené dle přísných norem zaručujících funkčnost i při teplotách nad 50° C, tak aby za všech okolností obstály v drsných podmínkách rozpálené pouštní oblasti. Systémy budou zprovozněny za 18 měsíců po instalaci na podzim 2020. Jde o první projekt firmy v Saúdské Arábii - 65. země světa, kde fungují systémy ERA. V regionu blízkého a středního východu má ERA systémy také v Ománu, Egyptě, Izraeli, Iráku, Íránu a Spojených arabských emirátech.
Na rozdíl od tradičních pozemních radarů, které se dotazují a používají „odpovědi“ letadlových odpovídačů, letadlo vybavené technologií ADS-B (Automatic Dependent Surveillance - Broadcast) automaticky vysílá každou sekundu svou přesnou GNSS polohu. Informace, které obdrží pozemní stanice ADS-B, zahrnují identifikaci letounu, jeho výšku, rychlost a další užitečné údaje pro řídící letového provozu.
Afif je moderní město v region Najad ve vnitrozemí Saúdské Arábie umístěné přibližně na půli cesty mezi Mekkou a Medinou. Bylo založeno v roce 1910 nomádskými kmeny a pojmenováno po studni, kde poutníci na cestě do Mekky čerpali vodu pro zbytek své cesty ke svatyni, kterou podle Koránu musí každý muslim navštívit alespoň jednou za život. Město se proslavilo také jako místo dosednutí pokusného letu prvního letadla v zemi, které si pořídil první saúdský král Abdulaziz.
ERA vyvíjí, vyrábí a implementuje systémy zajišťující bezpečnost, a to pro civilní i vojenské účely. Fisrma také mimo jiné vyvinula pasivní sledovací systém VERA-NG pro sledování a identifikaci cílů ve vzduchu, na zemi i na moři, využitelný pro protivzdušnou obranu i moderní elektronický boj.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama