Aktuality

06.08.2017 01:00

Smlouva Bell Helicopter a PGZ o UH-1Y

(red), www.bestcg.com Smlouva Bell Helicopter a PGZ o UH-1Y
Polska Grupa Zbrojeniowa a Bell Helicopter podepsaly dohodu o společném záměru dalšího rozvoje spolupráce u vrtulníku typu Bell UH-1Y. Dohoda je rozšířením stávající dohody podepsané pro typ AH-1Z v roce 2016 a znamená to další prohloubení obchodních vztahů mezi polskou skupinou výrobců vojenské techniky PGZ a Bell Helicopter.
PGZ a Bell Helicopter na základě podepsané dohody rozšíří potenciální oblasti spolupráce s ohledem na budoucí potřeby polských vzdušných sil v souvislosti s využitím vrtulníků UH-1Y. Tento dokument také definuje zapojení typu AH-1Z do podpory programu "Kruk", který je součástí snahy polské vlády o získání záchranných helikoptér v rámci plánu modernizace polských vzdušných sil.
Podle dohody budou PGZ a společnost Bell Helicopter diskutovat o možnostech převedení specifických znalostí amerického partnera na polské výrobce zbraní. Dalším bodem je také dohoda o případné spolupráci v oblasti výroby a údržby vrtulníků typu Bell AH-1Z Viper a Bell UH-1Y Venom, pokud se polské ministerstvo národní obrany rozhodne pro jejich nákup.
Podepsaná dohoda zavádí do továren PGZ nové technologie v oblasti výroby vrtulníků. Typ AH-1Z Viper sdílí z 85 procent komponentů s UH-1Y Venom od společnosti Bell Helicopter, což zvyšuje možnosti operačního nasazení a údržby a zároveň snižuje požadavky na školení a logistickou podporu mezi oběma platformami. To ve výsledku snižuje celkové náklady na provoz vrtulníků z hlediska samotného pořízení stroje, jeho operativního využití, údržby a celkové podpory. Typy AH-1Z a UH-1Y jsou nejnovější generace strojů, které rozšiřují více než osmdesátiletou historii společnosti Bell Helicopter – tvůrce útočných a užitkových vrtulníků, a které mají nalétáno více letových hodin než stroje kteréhokoliv jiného výrobce.
Vrtulníky AH-1Z a UH-1Y jsou v současné době provozovány námořní pěchotou USA v těch nejnáročnějších podmínkách v nejrůznějších oblastech světa a jsou postaveny podle přísných vojenských požadavků. Díky tomu se jedná o nejmodernější stroje, které jsou velmi spolehlivé a jednoduché na údržbu a vyhovují nasazení na moři i na souši. Námořní pěchota USA využívá ty nejmodernější zbraně a senzory, aby uplatnila strategii boje "vidět první, střílet první".
PGZ sdružuje 60 společností a generuje roční příjmy na úrovni pěti miliard zlotých. Mimo jiné vyrábí PGZ velmi systém protivzdušné obrany se sadou Podrad a radarem Soła, přenosnou protiletadlovou jednotku Grom, systém bezpilotních letadel E-310, kolová obrněná vozidla Rosomak, samohybnou pásovou houfnici Krab či individuální vybavení s puškou Beryl pro vojáky. PGZ je rovněž kompetentní při navrhování, stavbě a vybavení lodí.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama