Aktuality

29.11.2019 01:00

Smartwings uzavřel kontrakt s flydubai

(red), www.flydubai.com, www.smartwings.com Smartwings uzavřel kontrakt s flydubai
Letecká společnost Smartwings půjčí letadla do Dubaje. Dohodli se na tom představitelé společnosti flydubai a Smartwings po té, co největší česká letecká společnost zvítězila ve výběrového řízení na pronájem letadel Boeing 737NG s posádkami, které vyhlásila dubajská letecká společnost flydubai. Kontrakt o nájmu čtyř letounů Boeing 737-800 včetně posádek na období od 14. prosince 2019 do 25. ledna 2020 podepsali v Dubaji hlavní představitelé obou leteckých společností.
Letouny Boeing 737-800 v barvách Smartwings budou mít základnu na mezinárodním letišti v Dubaji a budou nasazovány na linky flydubai do Prahy, Bahrajnu, Kolomba, Faisalábádu, Karáčí, Kuvajtu, Maskatu, Multánu nebo Sialkoty.
Generální ředitel společnosti Smartwings Roman Vik k tomu uvedl, že společnost Smartwings je potěšena uzavřením nového kontraktu se společností flydubai, a že tento druh spolupráce na základě smlouvy o pronájmu letounů s posádkou je jedním ze způsobů, jak dosáhnout vyššího a efektivnějšího využití našich letadel v zimním období, kdy je poptávka po cestování v Evropě nižší. „Věříme, že tato smlouva povede do budoucna k zintenzivnění spolupráce obou leteckých přepravců,“ uvedl Roman Vik,.
Podle smlouvy o pronájmu letadel s posádkami včetně zajištění údržby a pojištění (ACMI agreement) se společností Smartwings posílí flydubai svoji flotilu čtyřiceti strojů Boeing 737-800 o další čtyři a navýší tak přepravní kapacitu během turistické sezony.
„Dlouhodobá odstávka strojů MAX výrazně ovlivňuje náš provoz a donutila nás redukovat letový řád o třicet procent. Ze všech sil se snažíme minimalizovat dopady na naše cestující a tyto čtyři pronajaté letouny nám umožní v sezoně nabídku spojů rozšířit,“ říká generální ředitel společnosti flydubai Ghaith Al Ghaith a dodal: „Těší nás, že jsme uzavřeli naši první smlouvu o nájmu letounů s posádkami se společností Smartwings, která je držitelem certifikátu provozní bezpečnosti IOSA a obdobných ACMI smluv v minulosti úspěšně uzavřela již mnoho.“
Smartwings se stejně jako flydubai potýká s výpadkem letadel Boeing 737 MAX, která jsou od jara 2019 z technických důvodů uzemněna. „Díky těmto kontraktům v zahraničí jsme schopni zabezpečit práci pro naše zaměstnance a zachovat pracovní místa pro provoz letní sezony,“ dodává generální ředitel Roman Vik. Do Dubaje míří 120 členů letového personálu (piloti, palubní průvodčí) a na dvě desítky techniků a pracovníků provozních složek Smartwings.
I letos nejvíce letadel posílá Smartwings na zimu do Kanady, kde pokračuje dlouholetá spolupráce s kanadskými leteckými společnostmi Sunwing a Air Transat. Do Kanady míří celkem osmnáct strojů Boeing 737-800. Letouny Smartwings budou bázovány na mezinárodních letištích v Torontu, Montrealu, Ottawě, Hamiltonu, Halifaxu a Londonu (Ontario) a budou nasazovány na linky z Kanady do USA (Florida, Miami, Orlando), na Kubu, do Mexika, Dominikánské republiky, do Hondurasu, na Jamajku aj.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama