Aktuality

08.01.2019 01:00

SkyUp se chystá do Prahy a Karlových Varů

(red), www.skyup.aero SkyUp se chystá do Prahy a Karlových Varů

Nová ukrajinská nízkonákladová společnost SkyUp Airlines na přelomu roku oznámila úmysl otevřít nové destinace a nové linky, z nichž by několik mělo směřovat i do České republiky. Podle vyjádření letecké společnosti by se mělo jednat o spojení Prahy s Charkovem, Oděsou a Lvovem, a Karlovými Vary a Kyjevem. Kromě toho tato letecká společnost chystá spojení Ukrajiny a Albánie, Černé Hory a Izraele. O definitivní dohodě se prozatím jedná.

Letecké spojení mezi Českou republikou a Ukrajinou upravuje v současné době mezivládní dohoda, a provoz je, na rozdím od zemí Evropské unie, regulován. Mezi Českou republikou a Ukrajinou zajišťují spojení prozatím České aerolinie a Ukraine International Airlines. O zavedení nových leteckých linek z Ukrajiny do Karlových Varů má ovšem zájem Karlovarský kraj a tak, i když se zatím letenky neprodávají, zástupci pražského a karlovarského letiště, s leteckou společností jednají. Pro Karlovy Vary by nová společnost znamenala značé oživení, protože spojení s Prahou a Morkvou v lednu zrušily natrvalo České aerolinie a tak jedinou společností zde zůstává ruská Poběda s linkou do Moskvy.
Ukrajinská letecká nízkonákladová společnost SkyUp byla sice založena v roce 2016, ale fakticky spusila provoz až 21. května 2018. Hlavní základnou společnosti SkyUp je letiště Igora Sikorského v Kyjevě. V prvním roce provozu se společnost zaměřila na mezinárodní charterové lety do oblíbených turistických středisek, stejně jako na zahájení pravidelných vnitrostátních i mezinárodních letů. Vitrostátní lety začala společnost provozovat mezi Kyjevem a Oděsou a Oděsou a Charkovem. Charterové lety provozovuje společnost z Kyjeva, Charkova, Lvova a Oděsy a celkem létá zatím do šestnácti destinací ve Španělsku, Turecku, Spojených arabských emirátech, Egyptě, Kypru, Itálii a Bulharsku, kde rozšíří svou aktivitu z Burgasu i na Varnu. V letošním roce se chystá navíc do Černé Hory (Podgorica), Albánie (Tirana) a Izraele (Tel Aviv). Co se týče České republiky, tři nové spoje by se měly létat z  letiště v Praze, kam společnost SkyUp měla létat od 31. března 2019 ze Lvova, Charkova a Oděsy, a to třikrát týdně všech spojů. A také třikrát týdně by chtěla společnost létat mezi Kyjevem a Karlovými Vary.
Společnost provozuje šest letadel typu Boeing 737-700/800 a letos plánuje rozšířit flotilu na deset strojů. Do roku 2022 by měla mít ve svém letadlovém parku mít osmnáct letadel Boeing 737. V roce 2018 společnost navíc podepsala smlouvu o nákupu pěti letounů Boeing 737MAX, které by měla obdržet v roce 2023.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama