Aktuality

03.08.2019 01:00

SkyUp Airlines na druhý pokus do České republiky od října

(red), www.skyup.aero SkyUp Airlines na druhý pokus do České republiky od října
Ukrajinská letecká společnost SkyUp Airlines v lednu tohoto roku sice oznámila spojení mezi Kyjevem a dalšími ukrajinskými městy a Prahou a Karlovými Vary, ale teprve na konci července spustila prodej letenek od zimního letového řádu a to na linkách z Kyjeva do Pardubic (v provozu bude od 22.října 2019) a Lvova, respektive Charkova a Prahou (létat začne 17.října 2019).
Linky Lvov - Praha a Charkov - Praha budou létat ve čtvrtek a v neděli od 17.října 2019 a Kyjev - Pardubice v úterý, pátek a v neděli od 22.října 2019. Z Pardubic navíc společnost SkyUp Airlines slibuje na svých internetvých stránkách kyvadlovou autobusovou dopravu do Prahy.   
Letecké spojení mezi Českou republikou a Ukrajinou upravuje v současné době mezivládní dohoda, a provoz je, na rozdím od zemí Evropské unie, regulován. Mezi Českou republikou a Ukrajinou zajišťují spojení prozatím České aerolinie a Ukraine International Airlines. Proto také společnost SkyUp Airlines zvolila poněkud netradiční spojení Kyjeva s Pardubicemi a Prahy s Charkovem a Lvovem.
Ukrajinská letecká nízkonákladová společnost SkyUp byla sice založena v roce 2016, ale fakticky spusila provoz až 21. května 2018. Hlavní základnou společnosti SkyUp je letiště Igora Sikorského v Kyjevě. V prvním roce provozu se společnost zaměřila na mezinárodní charterové lety do oblíbených turistických středisek, stejně jako na zahájení pravidelných vnitrostátních i mezinárodních letů. Vitrostátní lety začala společnost provozovat mezi Kyjevem a Oděsou a Oděsou a Charkovem. Charterové lety provozovuje společnost z Kyjeva, Charkova, Lvova a Oděsy a celkem létá zatím do šestnácti destinací ve Španělsku, Turecku, Spojených arabských emirátech, Egyptě, Kypru, Itálii a Bulharsku, kde rozšíří svou aktivitu z Burgasu i na Varnu. V letošním roce postupně rozšiřuje svá spojení do Černé Hory (Podgorica), Albánie (Tirana) a Izraele (Tel Aviv).
Co se týče České republiky, tři nové spoje měly létat původně z  letiště v Praze, kam společnost SkyUp měla létat od 31. března 2019 ze Lvova, Charkova a Oděsy a mezi Kyjevem a Karlovými Vary. Nakonec tedy začne ve druhé polovině října z Charkova a Lvova do Prahy a z Kyjeva do Pardubic.
Společnost provozuje osm letadel typu Boeing 737-700/800 a letos plánuje rozšířit flotilu na deset strojů. Do roku 2022 by měla mít ve svém letadlovém parku mít osmnáct letadel Boeing 737. V roce 2018 společnost navíc podepsala smlouvu o nákupu pěti letounů Boeing 737MAX, které by měla obdržet v roce 2023.
V současné době mezi Českou republikou a Ukrajinou létá z Prahy do Kyjeva ČSA a Ukraine International, a čtyřikrát týdně ČSA do Oděsy. Nová spojení by tak mohla spojení mezi oběma zeměmi oživit.

 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama