Aktuality

05.11.2017 01:00

Sešli se ve Vodochodech

(red), www.sclp.cz Sešli se ve Vodochodech
V polovině října proběhlo ve  Vodochodech setkání zástupců firem a institucí sdružených ve Svazu českého leteckého průmyslu, který sdružuje třiadvacet leteckých firem, čtyři univerzity a dvě další instituce. Kromě standardní agendy se jednalo o Evropském obranného fondu, jehož prostřednictvím budou alokovány finance například do projektů českých leteckých firem či jejich partnerů.
Co se týče novinek z činnosti členských firem, stojí za zaznamenání informace GE Aviation o probíhajících testech kompresoru nového motoru, jehož výroba bude probíhat v novém závodě v České republice. Firma GE Aviation také hodlá oznámit místo nového závodu na začátku roku 2018. To v Aeru Vodochody dokončili letové zkoušky technologického demonstrátoru letounu L-39NG, tedy letounu L-39 s novým motorem a avionikou, který by měl být v nejbližší době certifikován Úřadem pro civilní letectví. Podnik LOM Praha pracuje na obnově vrtulníkové flotily a uvažuje o rozšíření opravárenských kapacit do Přerova, kam by měl být částečně přesunut z Pardubic výcvik vrtulníkových pilotů. A dceřiná společnost LOM Praha Trade také úspěšně realizovala výcvik několika desítek afghánských pilotů malých vrtulníků a letadel.
Dále Letecká škola Flying Academy informovala, že expanduje do Spojených států amerických a do Indie, a do společnosti Jihlavan Airplanes vstoupil čínský investor. Česká zbrojovka vyčlenila své automobilové a letecké projekty do dceřiné společnosti ČZ-Auto a ATG se vybavuje novými technologiemi pro NDT testování. Společnost Zodiac Galleys Europe stále v současné době pracuje na spojení s koncernem Safran, které by mělo být dokončeno v prvních měsících roku 2018. Znojemské strojírny, které 1. listopadu oslavily 25 let své existence začínají robotizovat některé části výroby a ve firmě BEKO Engineering otevřeli novou pobočku v Plzni. Na nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců reagují průběžně v ČVUT Praha a VUT Brno kde probíhá nárůst studentů v oborech blízkých letectví.
Svaz českého leteckého průmyslu nezanedbává ani vlastní prezentaci a nejbližší akcí, kterou ve spolupráci s ČVUT Praha chystá, je setkání se studenty, veřejností a novináři při panelové diskuzi na téma 3D tisk v leteckém průmyslu. Akce nazvaná „Létáme ve 3D tisku“ proběhne 29. listopadu od 15,00 hodin na ČVUT v nedávno otevřené budově CIIRC (Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky).
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama