Aktuality

09.03.2019 01:00

SCAT Airlines z Prahy do Astany

(red), www.prg.aero, www.scat.kz SCAT Airlines z Prahy do Astany
Letecká společnost SCAT Airlines v těchto dnech, po předchozím avízu, oznámila, že od června tohoto roku spustí novou pravidelnou linku mezi Prahou a Astanou. Druhá největší kazašská letecká společnost bude do hlavního města Kazachstánu létat od 2. června 2019 dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a neděli některým ze svých strojů s Boeing 737, kterých má ve své flotile momentálně deset (čtyř verzí).
Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha k tomu uvedlo: „Spuštění pravidelných letů na lince z Prahy do Astany je výsledkem více než ročního vyjednávání, na kterém se kromě Letiště Praha podílely ambasády obou zemí a také agentura CzechTourism. Dlouhodobě sledujeme rostoucí potenciál Kazachstánu, jakožto jednoho z nejvýznamnějších trhů v rámci postsovětských zemí. Nové spojení bude využíváno primárně kazašskými turisty, nicméně předpokládáme, že napomůže ke zvýšení turismu také z České republiky a rozvoji vzájemné obchodní spolupráce,“. Nová přímá linka do Kazachstánu umožní cestujícím také pohodlný přestup na navazující lety do dalších měst v Kazachstánu, jako jsou například Almaty, Šymkent, Taraz, Oskemen nebo Pavlodar. „Jsme si jistí, že propojení hlavních měst České republiky a Kazachstánu bude velkým přínosem pro rozvoj cestovního ruchu obou zemí,“ řekl prezident SCAT Airlines Vladimir Denisov.
Letecká společnost SCAT Airlines (SCAT Air Company, součástí holdingu je i charterový společnost Sunday Airlines) sídlí na letišti v Shymkentu, ale základnu má samozřejmě na mezinárodním letišti v Almaty a Astaně. Společnost byla založena v roce 1997 současným prezidentem společnosti Vladimírem Denisovem a Vladimírem Sytnikem a  
Poměrně dlouhou dobu se společnost potýkala s poněkud obstarožní technikou, takže se několikrát dostala na „Black list“ Evropské unie. V posledních letech se rozhodla por významnou modernizaci a tak po zatím neuskutečněné objednávce patnácti strojů Suchoj Superjet 100, objednala závazně v roce 2017 stroje Boeing 737 MAX8 a později i MAX9. První z těchto nových strojů dorazil v roce 2018 a další dodávky budou následovat v tomto roce. V roce 2018 společnost také vypadla z „Black listu“ Evropské unie a v březnu 2018 byla SCAT Airlines přijata i jako řádný člen Mezinárodní letecké asociace (IATA). 
V současné době provozuje 33 linek v jedenácti státech převážně letouny deseti Boeing 737 (-700NG/MAX8/-300/-500), šesti stroji Bombardier CRJ-200, čtyřmi letadly Boeing 757-200 a jedním strojem Boeing 767-300.
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama