Aktuality

06.04.2018 14:00

S ČSA na výlet

(red), www.csa.cz S ČSA na výlet

České aerolinie si připomínají 95. výročí od založení společnosti a zahájení pravidelného provozu. Historicky první let se sice na lince Praha – Bratislava uskutečnil z Letiště Praha - Kbely 29.října 1923 ve 12,35 hodin (ačkoli původně se první let měl uskutečnit 28.října 1923, ale kvůli počasí se uskutečnil jen okružní let nad severní částí Prahy). Ale v říjnu už počasí až tak úplně nepřeje, a tak je ČSA rozhodly, že uspořádají pro cestující zážitkové lety nad Prahou s letouny ATR 42, nebo ATR 72.

V ČSA se tak rozhodli 95. výročí symbolicky navázat na historické události z podzimu 1923 sérii zážitkových letů kolem Prahy v nízké letové hladině. Číslo zážitkového letu je také OK 95, a lety se uskuteční o sobotách 21.dubna., 5.května, 19.května a 2.června 2018, vždy od 14,00 hodin z pražského ruzyňského letiště od Terminálu 2. Lety by měli trvat něco třiceti a čtyřiceti minutami a cena je jednotně 950,- Kč včetně všech poplatků a daní.
Všechny lety budou vedeny v letové hladině zhruba 800 metrů nad okolním terénem, což je současně nejnižší letová hladina pro běžný obchodní let dopravního letounu s cestujícími na palubě. A poletí se okruh kolem Prahy a hradů Křivoklát, Točník, Karlštejn či Český Šternberk, zámků Zbiroh, Konopiště nebo Kostelec nad Černými Lesy, Slapské přehrady, vodní nádrže Klíčava, klášteru Sázava a hvězdárny Ondřejov a dalších známých míst.
Letenky na zážitkové lety s ČSA je možné zakoupit pouze na webových stránkách ČSA od 6. 4. 2018 od 14,00 hodin. Na letence se je jako cílová destinace kód UHE, které patří Letišti Kunovice, ale jen z toho důvodu, aby bylo možné let vložit do rezervačního systému www.csa.cz/cz-cs/zazitkovy-let/.
(red), www.csa.cz
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama