Aktuality

01.11.2018 01:00

Ryanair od listopadu

(red), www.ryanair.com Ryanair od listopadu
Od 1. listopadu 2018 irská letecká společnost Ryanair mění pravidla týkající se příručních zavazadel na palubě letadla. S platností od toho dne se ruší možnost vzít si na palubu příruční zavazadlo do deseti kilogramů zadarmo. Společnost Ryanair toto rozhodnutí z první poloviny roku odůvodnila tím, že cestující s velkým množstvím zavazadel do deseti kilogramů zdržují provoz a jsou i příčinou častých zpoždění.
Od 1. listopadu 2018 platí, že cestující bez přednostního nástupu, kteří si chtějí vzít druhé větší kolečkové zavazadlo (do 10 kg), si musí zakoupit 10kg odbavené zavazadlo za 8 €/£, pokud jej zakoupí v rámci původní rezervace, nebo 10 €/£, pokud jej přidají online až 40 minut před plánovaným časem odletu. 10kg kolečkové zavazadlo musí být odevzdáno na přepážce pro odbavení zavazadel před vstupem do zóny bezpečnostní kontroly.
Cestující bez přednostního nástupu, kteří si zavazadlo do rezervace nepřidali, si stále mohou 10kg kolečkové zavazadlo zakoupit na přepážce pro odbavení zavazadel za 20 €/£ nebo u odletové brány za 25 €/£. Toto zavazadlo si vyzvednete po příletu na pásu. (Pokud na cílovém letišti musíte projít pasovou kontrolou, nezapomeňte si prosím cestovní pas.)
Výhodou nových pravidel je snížení počtu zpoždění, snížení stresu při procházení bezpečnostní kontrolou (zejména u rodin), zabalení více tekutin a procházení odletovou bránou „hands-free“. Upozorňujeme, že tyto nové možnosti přepravy zavazadel jsou k dispozici od 1. září 2018 pro cesty uskutečněné od 1. listopadu 2018.
 
S další novinkou v podobě změny pravidel pro přepravu příručních zavazadel přišel včera Ryanair. Nová pravidla, kterým můžeme říkat „Pobeda style“, vejdou plně v platnost od listopadu 2018.

Nově bude mít každý cestující v základní ceně leteneky pouze malé příruční zavazadlo. To si s sebou bude moci vzít na palubu tak, jak jsme byli do teď zvyklí.
 
Příruční zavazadlo má nový větší rozměr 40x20x25 cm.
 
Jedná se tak o menší batoh, Ryanair dokonce poprvé veřejně přiznává, že klece na měření zavazadla budou větších rozměrů a to 42x20x30 cm. Žádné další zavazadlo s sebou do letadla vzít nemůžete.
 
Nová pravidla budou platit pro rezervace letenek od září 2018 a cesty od listopadu 2018.
 
Pokud si tak třeba v září rezervujete letenku na říjen, už se vás nová pravidla týkají, pokud máte nyní koupenou letenku a poletíte do konce října platí stará pravidla. Naopak pokud jste již koupili letenku na listopad a dál nová pravidla se vás týkají. K letence tak můžete přikoupit Priority boarding, odbavené zavazadlo za výhodnější cenu nebo si nechat celou částku za koupenou letenku vrátit.
 
Priority cestující (cca 150 Kč za osobu a let při rezervaci, 200 Kč při pozdějším nákupu) mohou s sebou mít na palubě dvě zavazadla – zmíněné malé a k tomu standardní velké o rozměrech 55x40x20 cm. Novinkou je rovněž omezení, že na jednom letu může být prodáno jen 95 priority.
 
Pokud si nechcete kupovat priority, nově máte možnost zavazadlo do 10 kg odbavit standardně na přepážce check-in a to za poplatek cca 200 Kč. Odbavené zavazadlo do 10 kg si koupíte přímo při rezervaci, malé kabinové zavazadlo viz výše máte v cené automaticky také.
 
Pokud dorazíte k nástupní bráně letadla s větším zavazadlem, než je 40x20x25 cm, budete muset zaplatit pokutu a vaše zavazadlo se odbaví do zavazadlového prostoru. Tato pokuta byla snížena z 50 € na 25 €.
 
Novými pravidly pro zavazadla určuje Ryanair trend nízkonákladového létání, který nás v budoucnu čeká. Jestli je nové omezení až tak nevýhodné nechám na posouzení každého z vás. O tom, že se stejným pravidlem zanedlouho přidají další aerolinky není pochyb. Aktuálě již prakticky stejný postup aplikuje ruská nízkonákladovka Pobeda.
 

(red), www.ryanair.com 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama