Aktuality

30.11.2019 01:00

Ryanair končí s linkou z Brna do Berlína

(red), www.brno-airport.cz Ryanair končí s linkou z Brna do Berlína
Dne 28. listopadu 2019 se objevila informace o tom, že irská letecká společnost Ryanair ukonči s koncem zimního letového řádu 2020 provozování pravidelné linky mezi Brnem a Berlínem. Ryanair 29. listopadu 2019 oficiálně potvrdil, že rozhodl od letního letového řádu, tedy od 29. března 2020, zrušit linku Brno – Berlín a poslední let bude uskutečněn v sobotu 28. března 2020.
Provozovatel brněnského letiště se snažil v dubnu letošního roku spolupráci se společností Ryanair rozšířit a zvýšit nabídku pravidelných letů. Berlínská linka však úplně nenaplnila očekávání na obou stranách a v budoucnu by zřejmě nevedla k zásadnímu zlepšení.
„Ztráta linky nás samozřejmě mrzí, ale nám i našim partnerům, především regionálním institucím, to jasně ukazuje, že musíme společně daleko více pracovat na obrazu našeho krásného města a kraje. Za nás, jako provozovatele letiště, pevně věříme, že se nám podaří, stejně jako se to letos podařilo s Berlínem, získat nové linky i v následujících letech. Rádi bychom všechny ujistili, že pro ostatní pravidelné linky se nic nemění a v letním letovém řádu (od 29. března 2020) bude i nadále pokračovat každodenní spojení do Londýna Stanstedu a linka do Milána Bergama se svojí rotací dvakrát týdně vrátí do dnů pondělí a pátek,“ uvedl Jakub Splavec, mediální zástupce Letiště Brno a.s.
Linku mezi Brnem a Berlínem spustila letecká společnost Ryanair 2. dubna 2019 a cestující z Brna měli možnost létat pravidelně dvakrát týdně každé úterý ve 13,00 hodin a v sobotu ve 14,25 hodin.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama