Aktuality

09.07.2017 01:00

Rekordní zisk LOM Praha

(red), www.lompraha.cz Rekordní zisk LOM Praha
Rok 2016 byl pro státní podnik LOM Praha mimořádně úspěšný se ziskem téměř sto milionů korun. Kromě kompletního výcviku pilotů české armády v Centru leteckého výcviku v Pardubicích, provozu letiště Přerov – Bochoř, kde pořádá i dny otevřených dveří, se podnik věnuje především opravám a renovacím motorů a především vrtulníků zákazníků nejen z Evropy, ale i jiných částí světa. Nedávnou atraktivní zakázkou byla například generální oprava tří vrtulníků Mi-17 pro leteckou jednotku keňské policie.
Téměř 97 milionů korun, tolik činil zisk státního podniku LOM Praha v loňském roce. Podnik tak udržel uspokojivý trend meziročního rostoucího zisku, když zisk z roku 2015 více než zdvojnásobil. Jedná se o nejvyšší dosažený zisk v historii podniku. Státní podnik v roce 2016 nadále plnil svou důležitou roli a byl strategickým podnikem Ministerstva obrany ČR. Dařilo se mu uspokojovat zájmy státu v oblasti obrany, bezpečnosti a rozvoje schopností Armády České republiky. Taktéž v roce 2016 představil možnosti a směry jeho dalšího rozvoje prostřednictvím jeho Střednědobé strategie 2016 – 2020.
Významná část činnosti podniku byla zaměřena na kompletní výcvik pilotů nejen Armády České republiky, ale také zahraničních zákazníků v Centru leteckého výcviku v Pardubicích.
„Pro rozvoj armády je nesmírně důležitá spolupráce s domácím obranným průmyslem a jeho podpora. Při zvyšování schopností českého vojenského letectva je pro nás LOM Praha klíčovým partnerem,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický. Díky novým zakázkám, nejen v oblasti výcviku, pracovnímu nasazení zaměstnanců a s ohledem na finanční stabilitu mohl podnik vynaložit nemalé investice do technologií a také do personálu, v návaznosti na navyšování počtu zaměstnanců, jejich vzdělávání, rozvoj a péči o ně.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama