Aktuality

02.10.2019 01:00

Rekordní Tuřany

(red), www.brno-airport.cz Rekordní Tuřany

Brněnské mezinárodní letiště v Tuřanech ve srovnání z loňským rokem zažívá, sice mírný, ale i tak nárůst počtu odbavených cestujících. Během letního období roku 2018 brněnské letiště odbavilo 225 tisíc cestujících a v roce 2019 to bylo více než 230 tisíc cestujících. A to se daří i přestože zmizely některé pravidelné linky v souvislosti s bankrotem společnosti BMI Regional a uzemněním letounů Boeing 737 MAX, kdy charterové společnosti byly nuceny redukovat své původní plány a omezit některá letecká spojení plánovaná z Brna.  

V létě roku 2018 to bylo 225 tisíc odbavených cestujících a v létě roku 2019 více než 230 tisíc odbavených pasažérů. To je meziroční srovnání počtu odbavených pasažérů během letních prázdnin na letišti Brno-Tuřany. Červenec 2019 byl navíc rekordním měsícem v celé historii letiště se 117 255 cestujícími. Brněnské letiště se za osm měsíců přehouplo už přes čtyři sta tisíc odbavených cestujících a blíží se k dalšímu překonání hranice půl milionu odbavených. Odhadem by rok 2019 mohl přinést minimálně pětiprocentní nárůst počtu cestujících oproti roku 2018.
„Letní měsíce jsou nejrušnějším obdobím v roce a i tento rok čísla odbavených cestujících oproti loňsku o něco vzrostla. Vděčíme za to především dobré bezpečnostní situaci ve světě, organizačně dobře zvládnuté krizi s Boeingy „MAXy“ a podíl na výsledku má i nově otevřená linka do Berlína, odkud mohou Brňané cestovat i do atraktivních dovolenkových destinací jako je například Palma de Mallorca,“ uvedl Zdeněk Šoustal, člen představenstva akciové společnosti Letiště Brno.

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama