Aktuality

29.08.2019 01:00

Rekordní měsíc v Brně

(red), www.brno-airport.cz Rekordní měsíc v Brně

Brněnské letiště opět hlásí nárůst počtu cestujících. V průběhu června a července bylo na letišti odbaveno více než 204 tisíc cestujících a první prázdninový měsíc se s počtem 117 255 cestujících, zapsal do historie. V řeči celkových čísel pak brněnské letiště odbavilo za prvních sedm měsíců tohoto roku 287 783 pasažérů a zatím má nakročeno k dalšímu povedenému roku.

„Letošní červenec byl v počtu odbavených cestujících nejúspěšnějším v celé naší historii. Celkově pak ve srovnání s loňským rekordním rokem rosteme nyní o deset procent a pokud se nestane nic nečekaného, tempo růstu bychom měli udržet až do konce roku,“ dodal Radek Lang, vedoucí Přepravního provozu Letiště Brno.
Letecké spojení do Brna hojně vyhledávají lidé např. v Moskvě či Barceloně, první společná kampaň s Kiwi.com ukázala Brno a jižní Moravu jako atraktivní destinaci více než třem milionům lidí po celém světě a v červenci bylo za jeden měsíc odbaveno rekordních 117 255 cestujících. Součástí spolupráce mezi brněnským letištěm a Kiwi.com je především sdílení exkluzivních dat pro lepší pozici při vyjednávání s dopravci. Nyní totiž mohou zástupci letiště při vyjednávání použít data ze všech světových vyhledávačů a sledovat tak trend poptávky pro lety z/do Brna a celkový vývoj situace na trhu. „Díky Kiwi.com budeme moci lépe odhadnout, jaký je skutečný potenciál jednotlivých destinací a sledovat jejich vývoj. To nám umožní být na jednání s dopravci ještě lépe připraveni. Ono se to nezdá, ale i posuny o jednotky procent (např. tisíc lidí) mohou pro dopravce znamenat signál, že je o linku zájem, protože ví, že k plnému rozlétání dojde až po jejím zavedení. Rovnou říkám, že to bude stále běh na dlouho trať, ale dostali jsme do rukou poměrně silné náboje,“ popsal Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno a.s..
Již dříve avizovalo vedení letiště, že se bude snažit pomoci zvýšit atraktivitu Brna a celé jižní Moravy nejen v ČR, ale hlavně za hranicemi naší země. I proto se společně s Kiwi.com rozhodly vytvořit osvědčené „Kiwi stories“, které představují netradičním způsobem nejrůznější destinace, i pro Brno a okolí.
„Lidé dnes žijí cestováním především na sociálních sítích a ve výsledku jsou to právě oni, kdo rozhodují, které destinace jsou atraktivní. Společně s letištěm jsme tedy rozjeli„Brněnské příběhy“ a čísla za první měsíc a půl jsou pro nás až překvapivá. Brněnský příběh si přečetlo 49 tisíc lidí, 1200 lidí se o něj podělilo s dalšími přáteli a celkový dosah přesáhl tři miliony uživatelů po celém světě. Nejvíce se o Brno zajímali lidé ve Velké Británii, Turecku, Řecku, ale v TOP 10 jsou například i Filipíny či Spojené státy,“okomentoval první společnou kampaň Zdeněk Komenda, ředitel obchodního rozvoje Kiwi.com.

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama