Aktuality

13.09.2018 01:00

Rekordní léto

(red), www.travelservice.aero Rekordní léto
Letecké společnosti Travel Service se v letošní letní sezoně nadmíru dařilo. V období tří měsíců od 1. června do 31. srpna 2018. Společnost, včetně její obchodní značky SmartWings přepravila více než 3,5 milionu cestujících, což je o 12,6 procenta více než ve stejném období v roce 2017. Přičemž průměrná obsazenost na linkách SmartWings dosáhla 92 procent.
Z České republiky a společnost Travel Service/SmartWings přepravila za tyto tři měsíce více než 1,8 milionu pasažérů, což je o 14,3 procenta meziročně více. Nejvíce cestujících směřovalo do Bulharska, Řecka, Španělska a Turecka. Z pražského letiště letělo pravidelnými linkami SmartWings a charterovými lety 1,4 milionu cestujících, meziročně o 11,5 procenta více.
Z Brna společnost přepravila v létě 228 tisíc klientů, tedy o 22,3 procent více než za stejné období roku 2017, z Ostravy 168 tisíc, tedy meziročně o 21 procent víc a z Pardubic 30 tisíc cestujících, což je o 38 procent cestujících proti loňskmu létu.
Provoz během letního letového řádu společnost Travel Service zajišťovala flotilou 56 letadel a lety operovala ze sedmi zemí, České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Francie, Španělska a Izraele.
Společnost Travel Service loni zvýšila konsolidované tržby o dvanáct procent na více než 19 miliard korun. Zisk společnosti před započtením úroků, daní a odpisů loni činil téměř 269 milionů korun, což představuje nárůst o 89 procent oproti roku 2016.
Společnosti Travel Service se dařilo zejména díky zvýšené přepravě, kdy na svých linkách přepravila více než 5,5 milionu pasažérů, meziročně o pětinu více. Dalších osmset tisíc cestujících přepravila letadla společnosti na svých palubách na letech pro jiné dopravce. Celkem tak letadly Travel Service loni letělo 6,3 milionu cestujících a společnost operovala z celkem dvanácti bází v sedmi zemích.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama