Aktuality

07.02.2019 01:00

Půl milionu v Tuřanech

(red), www.brno-airport.cz Půl milionu v Tuřanech
Na mezinárodním letišti v Brně Tuřanech se v roce 2018 opět po několika letech podařilo překonat půl milionu odbavených cestujících. Podařilo se tak tuto hranici překonat poprvé po šesti letech. Naposledy se půlmilionová hranice podařila překonat v letech 2011 respektive 2012, kdy to byla 557 952 a následně 534 968 odbavených cestujících. Nejvíce se létalo o letních prázdninách, kdy během dvou měsíců prošlo přes brněnské letiště přes 225 tisíc lidí a celkově za celý rok to bylo 500 727 cestujících, což je zhruba o třicet tisíc víc než v roce 2017, kdy to bylo 470 285 cestujících.
Výrazně samozřejmě pomohla letní sezona, která zaznamenala čtyřprocentní nárůst a mezi destinacemi opět vévodilo Řecko. Nově se lidé mohli vydat z Brna do Milána a od dubna roku 2019 se chystá nová linka do Berlína.
Rekordní rok 2018 potvrzuje dlouhodobý trend narůstajícího zájmu o leteckou dopravu v České republice. Poptávka se rok od roku zvyšuje především v letních měsících. V červenci a srpnu padly v Brně historické rekordy v počtu přepravených cestujících za jeden měsíc.
„Kromě Řecka (přes 107 tisíc odbavených cestujících) bodovalo mezi dovolenkáři také Bulharsko s více než 62 tisíc cestujícími a něco přes 51 tisíc cestovatelů bylo odbaveno na linkách do Egypta. Což poukazuje na to, že lidé se opět vrací do dříve hojně navštěvovaných destinací, jako je Tunis, Turecko, nebo právě Egypt,“ uvedl k sezónním výsledků Zdeněk Šoustal, člen představenstva Letiště Brno.
Nejsou to však pouze sezónní lety, které dělají z brněnského letiště druhé nejvytíženější v České republice. Mezi pravidelnými linkami vévodí Londýn. Zájem ale stále narůstá také o linku mezi Brnem a Mnichovem. Poměrně úspěšný byl také start linky do Milána.
„Nejvíce mě těší rostoucí vytíženost pravidelných linek, které jsou čím dál více a obousměrně využívány na obchodní cesty a daří se nám zde dosahovat velice dobré obsazenosti. Zároveň očekávám, že nová linka do Berlína, která startuje již 1. dubna 2019, počet odbavených cestujících v letošním roce opět navýší,“ uvedl Milan Kratina, ředitel skupiny Accolade a předseda představenstva Letiště Brno. Stále větší počet cestujících a rozšiřování letecké sítě má velký význam také pro Jihomoravský kraj, kterému letiště patří.
„Velkou přidanou hodnotu vidím právě v tom, že si obyvatelé našeho regionu mohou snadno a rychle zaletět nejen na dovolenou, ale také na služební cestu nebo za studiem. Zároveň však nesmíme zapomínat i na opačný směr. Náš krásný region je díky letišti nejen dostupnější, ale také celosvětově známější,“ okomentoval význam brněnského letiště Bohumil Šimek, hejtman Jihomoravského kraje.
Obyvatelé jižní Moravy tak nemusí trávit hodiny cestováním do hlavního města či Vídně a žádané destinace mají na dosah ruky. Tento fakt výrazně podpořil nejen cestovní ruch, ale také obchod nebo přístup ke vzdělání v zahraničí.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama