Aktuality

02.03.2018 01:00

Postupy GSA

(red), www.czechspaceportal.cz Postupy GSA
Evropská agentura pro globální navigační družicové systémy (GSA) zveřejnila v poslední době zkušební postupy pro testování kompatibility palubních jednotek eCall se systémem Galileo a EGNOS. A tedy publikovala zprávu obsahující postupy zkoušek systému eCall a to v souladu s nařízením Evropské komise v přenesené pravomoci (EU) 2017/79 ze dne 12. září 2016, kterým se stanoví podrobné technické požadavky a zkušební postupy pro ES schválení typu motorových vozidel, pokud jde o jejich palubní systémy eCall využívající linku tísňového volání 112 a palubní samostatné technické celky a konstrukční části využívající linku tísňového volání 112, a kterým se doplňuje a mění nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/758, pokud jde o výjimky a použitelné normy (Nařízení (EU) 2017/79).
GSA v březnu 2017 oficiálně zahájilo zkušební provoz systému Galileo a EGNOS, který umožnil výrobcům palubních systémů eCall (vozidlových jednotek, OBU jednotek) testovat jejich kompatibilitu se systémem Galileo a EGNOS. V rámci tohoto testování se posuzovala schopnost palubních jednotek eCall pracovat se signálem systému Galileo a EGNOS. Evropská komise publikovala 17. ledna 2017  Nařízení (EU) 2017/79, která specifikuje, že všechny nové typy (silničních) vozidel kategorie M1 a N1 musí být vybaveny palubním systémem eCall a to počínaje od 31. března 2018.
Zmíněná publikace stanovuje postupy, které by měly být vykonávány technickými zkušebnami v rámci svých pravomocí uvedených ve směrnici Evropské parlamentu a Rady 2007/46/ES. Odkaz na publikaci je k dispozici na webových stránkách GSA v sekci publikace www.gsa.europa.eu/system/files/reports/egnos_galileo_ecall_conformance_testing_.pdf.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama