Aktuality

26.02.2018 01:00

Poslední přistání "Velkého přeletu"

(red), www.museum-kunovice.cz Poslední přistání "Velkého přeletu"
Velký přelet se chystá na své poslední přistání, tedy na start posledního „přeskoku“ Tupolevu Tu-154M (OK-BYZ) do areálu Leteckého muzea v Kunovicích. „Naganský expres“ odstartuje svou poslední pozemní cestu v sobotu dne 3.března 2018 v 10,00 hodin.
Po umístění letounu na zpevněné stání budou v muzeu probíhat zemní práce (úprava terénu), uzavření areálu novým oplocením a činnost spojená s novým rozmístěním exponátů v rozšířeném areálu muzea, tak aby mohlo být muzeum otevřeno v každoročním termínu 1.dubna 2018.
Na samotném Tupolevu budou i nadále probíhat dokončovací práce spočívající v připojení vnějších částí křídel, nýtování přechodových krytů a dodělávky exteriéru i interiéru. 
Další práce čeká s umístěním vstupních a výstupních schodů a vytvoření zázemí u tohoto letadla. Po otevření muzea si návštěvníci budou moci letoun prohlédnout a „ošahat“, ale zatím jen zvenčí. Muzejníci budou usilovně pracovat na dokončení montáže letounu tak, aby byl zpřístupněn i jeho interiér pro veřejnost co nejdříve, a to už během letošní muzejní sezony 2018.
 
Poslední skok se skládá ze tří fází, respektive dvou variant a poslední finální fáze.
 
 
Fáze 1) 

Přesun po zpevněných asfaltových plochách v areálu aeroklubu až po vjezd do muzea 
Délka přesunu 250 m, Universal Transport, těžká kolová technika
 
 
Fáze 2) 

Terénní přesun přes nezpevněné plochy muzea až po nové zpevněné stání
Délka přesunu 200 m, Drive Stone a.s., těžká pásová technika a mechanizace
 
 
 
Fáze 3) 

Finální umístění na zpevněné stání
Délka přesunu 20 m, Drive Stone + Universal Transport
 
 
 
(Velký přelet na stránkách Leteckého muzea v Kunovicích: Velký přelet na Startovači: http://www.museum-kunovice.cz/velky-prelet/https://www.startovac.cz/projekty/velky-prelet/.  
Velký přelet na Facebooku Leteckého muzea v Kunovicích: Velký přelet na Twitteru: https://www.facebook.com/zachranteLMKhttps://twitter.com/VelkyPrelet )
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama