Aktuality

03.08.2018 01:00

Pokračuje soutěž o vesmíru

(red), https://ru-space-cz.com/cs/ Pokračuje soutěž o vesmíru
Druhým kolem pokračuje soutěž „Vesmír nás spojuje“, která určena pro děti a mládež ve věku mezi 13 a 18 lety. Soutěž pro mladá zájemce o kosmickou problematiku symbolicky probíhá v roce čtyřicátého výročí letu prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka do vesmíru. A tématem druhého kola je projekt vesmírné stanice na oběžné dráze Měsíce.
Novým úkolem je vytvořit video na téma: Moje vesmírná stanice na oběžné dráze Měsíce. Formu videoprojektu a jeho příběh si účastníci volí sami. Může to být například popis toho, jak by mohla vypadat měsíční stanice, videoklip, prezentace modelu, koláž atd.
„Téma vychází z hlubokých a rozsáhlých diskuzí, které probíhají v současné kosmonautice ve vztahu k nejvěrnějšímu souputníkovi naší planety na cestě vesmírem, Měsíce,“ řekl trojnásobný ruský kosmonaut Sergej Avdějev, který zaslal videopozdrav účastníkům 2. kola soutěže. „Vyzývám vás k tomu, abyste sáhli po svých nejdivočejších představách a dětských snech, které jsou často úplně jiné než vážné plány nás dospělých a které se mnohdy ukáží být velmi překvapujícími, inspirativními a správnými. Přemýšlejte, hledejte, rozjímejte!“
Pravidla 2. kola jsou uvedená pod tímto odkazem.
Autoři 20 nejlepších videí (10 z Česka a 10 z Ruska) navštíví planetárium, kde pro ně bude připraven speciální program. Na účastníky čekají i další ceny od organizátorů a partnerů soutěže: knihy podepsané kosmonauty, teleskopy, a hlavní cenou bude cesta do Hvězdného městečka v Rusku.
Soutěž Vesmír nás spojuje probíhá za podporu státní korporace pro kosmickou činnost Roskosmos a pod záštitou českého prezidenta Miloše Zemana a ruského velvyslance v Česku Alexandra Zmejevského. Organizátory jsou Rusko-česká smíšená obchodní komora, agentura Essential Communication s.r.o., vědeckovýzumná organizace RISKSAT a Mezinárodní asociace účastníků vesmírných činností MAKD.
Generálním partnerem těchto akcí je společnost UNIS a.s. Partnery jsou společnosti PBS Group a.s., Asociace leteckých a kosmických výrobců České republiky (ALV), společnost SUPRA Praha s.r.o., Česká kosmická kancelář, Ruské středisko vědy a kultury v České republice, České centrum – Český dům v Moskvě, Česká mincovna, týdeník Pražský telegraf a zpravodajský web Novinky.cz.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama