Aktuality

28.11.2017 01:00

Podzim u SČLP a 3D na ČVUT

(red), www.sclp.cz Podzim u SČLP a 3D na ČVUT
Na podzim proběhlo v Aeru Vodochody setkání zástupců firem a institucí sdružených ve Svazu českého leteckého průmyslu. Svaz v současnosti sdružuje třiadvacet leteckých firem, čtyři univerzity a dvě další instituce. Kromě standardní agendy bylo diskutováno téma Evropského obranného fondu, jehož prostřednictvím bude v blízké budoucnosti alokováno velké množství peněz třeba i do projektů českých leteckých firem či jejich partnerů. A kromě toho se Svaz českého leteckého průmyslu ve spolupráci s ČVUT Praha bude prezentovat při panelové diskuzi na téma 3D tisk v leteckém průmyslu na akci „Létáme ve 3D tisku“ 29. Listopadu 2017.
Co se týče dění v členských podnicích, zajímavou byla informace GE Aviation o probíhajících testech kompresoru nového motoru, jehož výroba by měla probíhat v nových prostorách v České republice. GE Aviation hodlá oznámit přesné místo na začátku roku 2018. Další informací bylo, že Aeru Vodochody byly dokončeny letové zkoušky technologického demonstrátoru letounu L-39NG, tedy letounu L-39 s novým motorem a avionikou, který by měl být v nejbližší době certifikován Úřadem pro civilní letectví.
LOM Praha kromě obnovy vrtulníkové flotily  uvažuje o rozšíření opravárenských kapacit do Přerova, kam by měl být částečně přesunut i výcvik vrtulníkových pilotů. Dceřiná společnost LOM Praha Trade i realizovala výcvik několika desítek afghánských pilotů malých vrtulníků a letadel.
Letecká škola Flying Academy informovala o expanzi do Spojených států amerických a do Indie. Společnost Jihlavan Airplanes informovala o vstupu čínského investora, Česká zbrojovka vyčlenila své automotive a letecké projekty do dceřiné společnosti ČZ-Auto a ATG se vybavuje novými technologiemi pro NDT testování. Společnost Zodiac Galleys Europe stále roste a aktuálně probíhá její spojení s koncernem Safran, které by mělo být dokončeno v prvních měsících příštího roku. Společnost BEKO Engineering otevřela novou pobočku v Plzni. A další informací bylo, že ČVUT Praha i VUT Brno hlásí nárůst studentů v oborech blízkých letectví.
A nejbližší akcí, kterou Svaz českého leteckého průmyslu ve spolupráci s ČVUT Praha chystá, je setkání se studenty, veřejností a novináři při panelové diskuzi na téma 3D tisk v leteckém průmyslu. Akce nazvaná „Létáme ve 3D tisku“ proběhne 29. listopadu od 15,00 hodin na ČVUT v nedávno otevřené budově CIIRC (Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky).
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama