Aktuality

17.04.2017 09:30

Po San Diegu stále v čele

(red), www.martin-sonka.cz, www.redbullairrace.com Po San Diegu stále v čele
V americkém San Diegu o tomto víkendu proběhl druhý závod seriálu Red Bull Air Race a do finálové osmičky se dostali oba čeští letci. Tentokrát to na stupně vítězů nestačilo, ale Petr Kopfstein postoupil vůbec poprvé mezi posledních osm a nakonec dolétl na šestém místě a o jedno místo před ním skončil Martin Šonka, který byl vyřazen pozdějším vítězem japonským pilotem Jošihide Murojou. Martin Šonka, který úvodní závod v Abú Zabí vyhrál, si i pátým místem zajistil celkové vedení v soutěži, před obhájcem titulu z loňského roku Matthiasem Doldererem z Německa a právě třetím Jošihide Murojou.
V San Diegu zvítězil tedy Jošihide Muroja před Slovincem Peterem Podlunśekem, německým letcem Matthiasam Doldererem a Američanem Kirby Chamblissem. Petr Kopfstein byl, jak bylo řečeno, na šestém místě.        
Do závodu Martin Šonka vstoupil soubojem, ve kterém mu byl soupeřem Francouz Ivanoff. Nevyzpytatelný soupeř znovu potvrdil svou pověst a proti českému pilotovi předvedl po chybách v trénincích i kvalifikaci čistý let. Nejrychlejší jaký tu letěl a na který Martin Šonka nestačil. „To je taková klasika. U Nikolase prostě nikdy nevíte. Dneska se asi dobře vyspal a takhle uletí. Já jsem udělal malou chybičku v trajektorii a souboj prohrál. I tak ale byl náš čas natolik dobrý, že jsme šli do dalšího kola jako nejrychlejší z poražených. Byly to trošku nervy, ale povedlo se.“
Pátý nejrychlejší čas z prvního kola znamenal, že v osmičce nejlepších Šonku čekal hodně nepříjemný soupeř, japonský rychlík Muroja. Martin Šonka vletěl do trati první, zaletěl čistě a ve zvedajícím se větru i rychle. Muroja byl na prvních mezičasech pomalejší, nicméně v závěru se mu podařilo zrychlit a souboj o dvě desetiny vyhrát. „Mrzí mě to hodně, dvě desetinky je malý rozdíl, musíme se s týmem podívat, kde jsme je ztratili. Podařilo se mi letět víceméně podle plánu, ale zkrátka to dneska na Jošihido nestačilo,“ uvedl Martin Šonka. Rychlý čas mu ale nakonec zajistil alespoň pátou příčku. „Štěstím rozhodně neskáču, ale úplně špatné to také nebylo. Létali jsme tady konzistentně rychle a časy patřili k nejrychlejším. To nám vloni chybělo. Celkově se nám podařilo udržet vedení, což je fajn. Určitě si závod ještě rozebereme a připravíme se co nejlépe na Japonsko.“
Druhý český pilot Petr Kopfstein poprvé v Air Race postoupil mezi osm nejlepších, kde byl nad jeho síly úřadující mistr světa Mathias Dolderer a v závodě skončil šestý. Ve finálové čtyřce pak jasně dominoval Muroja, druhé místo si ze San Diega odváží překvapení závodu Slovinec Podlunśek a třetí příčku bere Matthias Dolderer.
V kategorii Challenger Class zvítězil německý pilot Florian Berger, druhý byl Američan Kevin Coleman a třetí polský pilot Luke Czepiela.
Více informací: www.redbullairrace.com
 
 
Další závod se letí 3. a 4. června v Japonsku.
 
Master
 
1.Martin Šonka CZE 21
2.Matthias Dolderer GER 16
3.Jošihide Muroja JPN 15
4.Juan Velarde ESP 12
5.Peter Podlunśek SLO 12
6.Pete McLeod CAN 10
7.Nicolas Ivanoff FRA 10
8.Michael Goulian USA 8
9.Kirby Chambliss USA 7
10.Petr Kopfstein CZE 5
11.Cristian Bolton CHI 4
12.Francois Le Vot FRA 3
13.Matt Hall AUS 3
14.Mikael Brageot FRA 2
 
Challenger
 
1.Florian Berger GER 18
2.Daniel Ryfa SWE 10
3.Kevin Coleman USA 10
4.Luke Czepiela POL 6
5.Mélanie Astles FRA 6
6.Daniel Genevey HUN 4
7.Ben Murphy GBR 4
8.Baptiste Vignes FRA 2
9.Kenny Chiang CHN 0
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

15 15

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama