Aktuality

10.10.2017 01:00

Po dvou letech z Pardubic do Moskvy

(red), www.airport-pardubice.cz Po dvou letech z Pardubic do Moskvy
Se začátkem měsíce října dostaly Pardubice další pravidelnou linku. Po dvou letech se vrací spojení mezi Pardubicemi a Moskvou. A tak po pravidelné lince do Londýna společností Ryanair, přibylo (ještě před dokončením nového terminálu) 1.října 2017 spojení mezi Pardubicemi a Moskvou provozované leteckou společností Red Wings Airlines. I přes původně deklarovaný nasazovaný stroj Tupolev Tu-204, se hned 9.října 2017 na lince zjevil letoun Airbus A320.    
Z pardubického letiště začala 1.října 2017 létat další pravidelná linka a tak k Londýnu přibylo spojení s Moskvou. Pravidelná linka je operována z letiště Domodědovo dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli. Společnost pro tento spoj hodlá využívat letouny Tupolev Tu-204, ale jak je zřejmé z pondělí 9.října 2017, i stroje Airbus A320. A tak se možná na pardubickém letišti objeví i letouny Airbus A321, nebo Tupolev Tu-214. Jen škoda, že už společnost vyřadila letouny Suchoj Superjet SSJ-100.
Mezinárodní letiště Moskva - Domodědovo je jedním ze tří hlavních letišť Moskvy a zároveň i jedním z nejrušnějších v Rusku. Využívá jej zhruba stovka leteckých společností z celého světa. Z letiště se cestující  do centra  Moskvy dostanou buď rychlovlakem zvaným Aeroexpress (odjezdy každých 30 minut, doba jízdy cca 40 minut) nebo kyvadlově organizovanou autobusovou dopravou. Letiště leží přibližně 42 kilometrů od Moskvy jižním směrem .
O tomto spojení pardubické letiště jednalo s Red Wings Airlines (www.flyredwings.com) více než rok a nemuselo by se jednat o poslední spojení této společnosti mezi Pardubicemi a některým z měst Ruské federace.
 
 

Menu

Z fotogalerie

GGP GGP

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama