Aktuality

04.01.2019 01:00

Plánované změny v armádě

(red), www.acr.army.cz Plánované změny v armádě
S prvním dnem roku 2019 došlo k předem plánovaným personálním změnám na Generálním štábu Armády České republiky. Dochází v nejvyšším velení ke čtyřem změnám ve funkcích zástupců náčelníka Generálního štábu, respektive ve vedoucích funkcích Sekce podpory a Sekce plánování schopností Ministerstva obrany.  
Generálmajor Jaromír Zůna, který dosud zastával funkci ředitele Sekce podpory Ministerstva obrany, se stal prvním zástupcem náčelníka Generálního štábu. V této funkci nahradil generálporučíka Jiřího Balouna, který po téměř čtyřiceti letech ukončil svoji aktivní vojenskou kariéru.
Novým zástupcem náčelníka Generálního štábu - inspektorem Aemády České republiky se stal brigádní generál Milan Schulc, který působil jako vojenský diplomat v zahraničí. V této funkci nahrail generálmajora Jaroslava Kociána, jenž po téměř osmatřiceti letech ukončil svoji aktivní vojenskou službu.
Funkci ředitele Sekce podpory Ministerstva obrany převezval brigádní generál Štefan Muránský, který do konce roku působil jako zástupce ředitele Společného operačního centra Ministerstva obrany. V jeho dosavadní funkci ho dnem 1. února 2019 nahradí plukovník gšt. Petr Procházka, který je zástupcem velitele Pozemních sil Armády České republiky.
Zástupcem ředitele Sekce plánování schopností Ministerstva obrany se stal plukovník gšt. Miloslav Lafek, který zastával funkci ředitele odboru operačního plánování Společného operačního centra Ministerstva obrany.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama